Споделена история от Образование

Общeжития Технически университет София
Здравейте! Студентка съм в УНСС София и повтарям една от годините си. Годината ми се води нулева като губя студентските си права. Бих искала да знам мога ли да се преместя в чуждо общежитие(технически университет) без да имам разменно писмо и всякакви такива, тъй като отказват да ми ги дадат в университета. Нямала съм никакви правила да участвам в класирания. Има ли други начини, по които мога да се преместя?
Моля историята да се публикува! Важно е! Благодаря на всички отзовали се!

Коментари

1.   Чета и плача.
Щом с този правопис си влязла, и общежитие и квартира ще намериш.
Не се притеснявай.

2.   Легално - единствено на хотелски начала (не се предлага във всички обежития), но е много скъпо - около 10-20 лв на вечер и ако трябва да си там цяла година, няма да ти излезе сметката.
Иначе ако познаваш някой, който може да те уреди, така да се каже, можеш и нелегално да си живееш. Познавам такива хора. Или пък да опиташ да се разбереш с домакина на общежитието да плащаш по-голям наем и той да прибира част от парите (или всичките) за себе си.
Точно в Техническия обаче няма да стане, защото общежитията са пълни. Пробвай с някой университет с по-малък наплив от хора, (ЛТУ, МГУ, ХТМУ) където съответно ще има и повече свободни стаи в общежитията, и евентуално някой отгечен домакин/ка, който е съгласен да вземе някой лев в повече.
Сещам се и за друг вариант - ако не държиш да си в Студентски град, в Слатина има обежития, които се водят студентски, но живеят всякакви хора, които не могат да си позволят квартира.
успех

3.   То по това което казва номер 2 по-добре отиди на квартира.