Споделена история от Образование

Математиката... кошмар!
Здравейте!
Аз съм ученичка в 7 клас, която изпитва ужас от математиката! Миналата година бях добра в матем. и имах 5 и 6, но завърших с 5 за годината. Та, както и да е... Проблема ми е, че тази година искам да кандидатствам, но имам ужасни оценки по математика. Този вторник имам класно, а съм под ОГРОМЕН стрес! Г - жата е попитала класната ми защо съм "скъсала" с математиката... Просто ужас! В петъка ни връщаха миналите контролни от раздела за геометрията и имам 2! На всяка една задача получавах отговор, които беше там! Бях сигурна, че няма да имам 2, а поне 4 (не, че се радвам на 4, но тази година се обърнаха нещата с главата надолу и да)... Г-жата даде на едно момче от класа ни 3, защото той не бил си играл на тото... Тя сама каза, че той не я заслужава, но... Какви ли не неща ги е правила, но ще разкажа в коментарите, ако искате.
Как да си оправя оценките? Мама ще ме записва на уроци, но мен ме е супер много страх! Как да науча за това класно? !
МОЛЯ ВИ, ОДОБРЕТЕ ИСТОРИЯТА МИ, ЗАЩОТО НЕ СЪМ ИМАЛА НИКОГА ТОЛКОВА ГОЛЯМА НУЖДА ОТ СЪВЕТ!

Коментари

1.   Здравей! Пише ти момиче на 14, което преди една година е минало през кандидатствания, слаби оценки по математика. Бях като теб, в 7 клас просто нищо не разбирах и изкарвах ниски оценки по този предмет. Записах се на уроци, помогна ми донякъде. Първото най-важно нещо е да не се стряскаш толкова и д ане го мислиш, защото става оше по-зле! После седни, предполагам учебника ти е на Архимед пък ако не е пак предполагам има решени задачи преди урока. Сядаш, четеш, преписваш ги първо, после започваш да ги мислиш и обмисляш! Не бързай, бързането изиграва лоша шега от личен опит ти го казвам! Сядаш и мислиш просто.
Успех!!

2.   Aми, какво да ти кажем сега? Трябваше да питаш през октомври

3.   Не се тревожи, ще я научиш

4.   Математиката, и въобще точните науки, не са за кухи лейки.
Насочи се към хуманитарните или т. нар. локумаджийски "науки".
А за математиката - премести се в друго училище в някое забутано село, пълно с неграмотни цигани, и моментално ще станеш номер едно.

5.   Аз днес бях скъсан и на изпита си по математика и прекъснах следването си. Взел съм само един изпит. Хич не ми пука. Другата седмица ще водя приятелката си в Истанбул уж на разходка, но ще й предложа брак. Да не ти дреме. Ще изкараш 3.

6.   Математиката е лесен предмет. Но при едно условие - не трябва да си изпуснала нищо, трябва да знаеш всичките уроци под ред от началото до сега. На мен мен ми беше сложна геометрията, но като си намерих добър учител, който ми обясни правилно нещата, започнах да виждам лесно решенията. Помоли някой от класа, който е по-напред с материала да ти обясни нещата, които не са ти ясни. В интернет е пълно с материали по темата. Трябва четене и вникване в предмета.

8.   Благодаря на всички, които ми дадоха добри и полезни съвети!
До номер 1: Да, учебника е на Архимед. Днес мама ми помогна да решаваме, защото тя знае математиката и като цяло работата и е главно математика :)
До номер 2: Поне дайте съвет, а не да се мислите за много остроумен ;)
До номер 3: Надявам се:)
Номер 4: Защо е нужно да пишеш този коментар? Май и ти искаш да се покажеш колко си умен, както номер 2 :) Толкова негативни хора има, че ми става лошо...
Номер 5: Дано си изкарате хубаво, но не разбирам какво общо има това с темата? А и не се радвам на 3 :) Просто не съм този тип.
Номер 6: Миналата година математиката ми беше лесна, но тази година изпуснах нещата и "скъсах с математиката"... Както каза г-жата. Има още шанс да я науча, сега като мама ми обясни нещата се чувствам по-добре. 1 раздел ми беше малко труден, но го научих. 2 уж ми беше лесен и интересен, но имам лоша оценка на теста. А 3 раздел (този, който сега учим) веднага го разбрах, но има някои неща, които са нови и ми бяха неясни, но ги научих до колкото можах.

9.   Аз съм била природоматематически профил и завърших преди 12г. По мое време се продаваха книжки с подробно решените задачи по мат., които много ми помагаха. Погледнах по онлайн книжарниците, че и сега се предлагат. Провери дали отговарят на новите уч. програми и си купи. Помисли и за частни уроци или помоли майка ти да ти помага. Успех!

10.   Не се притеснявай. След шести клас математиката става изведнъж много сложна, чужда и трудна за разбиране. На мен до 6ти клас ми вървеше като по вода, дори без да решавам задачи. Но в 7ми клас си иска решаване. Започнах седми клас с две двойки, като преди това съм била в птицата на класиране на общинско състезание. И аз се стреснах много. То не бяха нерви, тръшкане. Помолих да ме запишат на уроци. На изпита изкарах над 5. 50. След 12ти клас пак кандидатствах с математика и все още я обичам. Успех и не се притеснявай!!!

11.   Избутай 7 клас, после изобщо не е толкова важна. Аз през цялото време в гимназията преписвах по математика, по простата причина, че след 5 клас всичко в нея е абсолютно ненужно. Достатъчно съм възрастна вече, за да го твърдя със сигурност. Иначе заради тези хуманитарни науки, които номер 4 обижда толкова селяндурски, аз взимам заплата, колкото той за половин година, сигурна съм. :D