Споделена история от Образование

Сертификатен изпит за чужд език
Здравейте! Искам да попитам тези от вас, които са се явявали на такъв изпит по английски език, дали мислите че е възможно изпита да се купи. Явих се веднъж на IELTS не успях да го взема на косъм. Тези дни ще видя за втора дата, но въпроса в там, че нямам право на грешка и искам да се подсигуря. Мама е болна от рак, не и остава много време, и искам да сбъдне мечтата си да живее в Германия. Защото ако не успея цял живот ще чувствам вина. Знаете с пари може да се купи всичко освен здравето, но може ли да се купи и такъв изпит? Знам, че ще кажете да уча, но вече нямам време цяла година ходих на курс и пак се провалих. Затова искам просто да знам дали е възможно да се купи.
П. с. : 12-ти клас съм.

Коментари

1.   Не, за съжаление не може да се купи.
Съжалявам, но здравословният проблем на майка ти не е оправдание за незадоволителния ти резултат на изпита. Щом малко не ти е достигнало, за да го вземеш, значи не ти трябва много учене този път. Имаш достатъчно време да "запълниш дупките" в знанията си, така че вместо да задаваш тъпи въпроси, може просто да си седнеш на д-то (ако не те мързи), да помислиш къде точно си се издънил/а миналия път и да се опиташ да се поправиш.

Освен това, в Германия говорят немски, а не английски.

2.   IELTS, а пък си се запътила за Германия? Не разбирам...

3.   Много критики ще получа знам, но според мен направи фалшиф, или намери където се продават, съмнявам се да няма. Ако не намериш, с фотошоп промени името на някакъв и й покажи, за да се гордее. За германия да отидете да живеете, никой няма са ти иска, отидете на квартира там и изкарайте последните й месеци живот заедно, ако положението е безнадеждно и операции не помагат.

4.   За Германия никакъв IELTS не ти трябва, а TestDaF или DSD

5.   Намерих университети в които има специалности на английски език трябва ми само диплома над 5 и сертификат. Затова питам за IELTS

6.   Ти ако си мислиш че немците са като българите и няма да разберат, си в голяма заблуда, особено за университет. Вместо да се ровиш в такива сайтове, можеше да прекарваш време с майка си. Представяш си го много лесно и без пречки, но си много далеч от реалността, само това ще ти кажа.