Споделена история от Образование

Медицински колеж - София
Здравейте, пише ви доста объркано момиче на 17г. 11 клас.
Както вероятно се досещате догодина ми предстои завършване и е нормално да се притеснявам за кандидатстването ми.
До преди няколко месеца бях сигурна, че искам да уча журналистика, но вече не съм много убедена.
Замислям се за рехабилитация в медицинския колеж, обаче съм от Варна за тукашния колеж ми е известно какво ми трябва като подготовка за изпита, но за Софийския нямам идея.
Ако някой знае как става приемът и какви оценки ми трябват и полезни помагала за изпита, моля да се отзове.
Не ме разубеждавайте, да пробвам във Варненския искам да се махна от града, да стана малко по-самостоятелна и т. н. ;
Благодаря, предварително.

Коментари

1.   влез във сайта и провери какво е наобходимо за кандидатстване,а ако не е актуализирано или не пише най сигурно се обади да попиташ

2.   Не целя да те разубеждавам, но просто се чудя защо искаш да отидеш чак в София. Ако колежът ти е далеч и се наложи да си на общежитие ще си достатъчно самостоятелна. А и училищата във Варна са на ниво. Не знам как ти се струва, но пътят Варна - София си е доста и ще ти създаде затруднения, поне според мен. Но както ти си прецениш. Иначе всичко за приема го има в сайта на МУ София.

Кандидатстващите за придобиване на образователно-квалификационна степен „професионален бакалавър по…” по специалностите в Медицински колеж „Й. Филаретова”- София полагат устен изпит с писмена част върху „Мотивация за осъществяване на здравни грижи на нуждаещите се”, състоящ се от три компонента ( елемента):

- обща култура за системата на здравеопазване;

- желание и умение за работа с хора;

- психо-социална компетентност.