Споделена история от Образование

Матури след 7 клас
Аз съм ученик в края на лятото между 7-8 клас.
6-ти завърших с 5, 92. Искам да попитам дали
матурите са толкова сложни и страшни, колкото ги изкарват учителите? (От сега съм записан на школа по БЕЛ и математика през цялата учебна година и не съм от тези деца, които биват карани от родителите им да учат, въпреки, нежелание от страна на детето) Целя елитно училище и съм мотивирам да изкарам 6. 00 на матурите. Имате ли някакъв съвет спрямо матурите?

Коментари

1.   Кандидатствах преди 2 години, но нещата са си все едни и същи. Просто не се панирай, щом ще ходиш на допълнителни школи и си амбициран, ще влезеш там, където искаш! За изпита по БЕЛ - ако знаеш основните правила и се съсредоточиш върху теста, ще имаш една много добра оценка. А за тези, които обичат да четат и имат по-богат речник, е бебешка работа. По математика просто си учи теорията по геометрия и си решавай домашните и съответните задачи от сборниците.

2.   Разликата между "елитните" и другите училища е само в средата на обучение. Иначе навсякъде се учи едно и също, и ако седнеш да учиш в гимназията можеш да постигнеш и по-добри резултати от тези на децата в "елитните" училища. Казва ти го човек, който през всичките си ученически години гонеше този така наречен "елит", само за да се премести в друг град и обикновена гимназия, и да разбере, че кой знае каква разлика в начина на обучение няма. :)
Уроците в 7 клас са доста скъпи, но след като си вече записан няма да те убеждавам в това колко са ненужни в по-голямата част от случаите. Матурите са по материала от училище, затова здраво учене вкъщи щеше да свърши перфектна работа :)
Ако все пак имаш затруднения уроците ще ти бъдат от полза. Но запомни, че най-важно е да не се притесняваш. Животът не свършва с матурите в 7. клас, и дори да не изкараш 6. 00 или 5. 90 всичко ще е наред.
Желая ти успех! :)

3.   Обърках началото, да знаете че съм между 6-7 клас.

4.   Не се притеснявай! Тази година бях 7 клас и през учебната година не учих много но въпреки това влезнах в доста елитно училище и ме приеха на едно от първите места! просто е -учи си ураците, не се панирай и всичко ще се нареди! Успех