Споделена история от Образование

Ветеринарна или хуманна медицина -ПОМОЩ !!!?!?!!?
Здравейте... Ще бъда кратка.
Та така 11 клас съм и още не съм решила какво да следвам - Ветеринарна или хуманна медицина, като цяло и двете ме влекат страшно много.
От бебе около мен постоянно е имало животни... От костенурки, през таралежи и папагали, до кучета, котки ииии... Огромна част от сърцето ми е заето от животинки, друга част обаче е заета от втората ми мечта, а именно да бъда лекар. Това е нещо за което мечтая от както се помня. Имам желание да помагам на хората толкова, колкото е страхът ми че мога да пропусна нещо и да съсипя живота на някой точно за една стотна...
Като цяло, за да не избера хуманната медицина стои точно страха... Страх че няма да успея.... При Ветеринарната медицина се чувставам мноого по уверена в себе си, но не съм сигурна че ще ме удовлетворява на 100 процента
Незнам хора.... просто не знам калво да правя
Тук се намесвате и вие моля ви помогнете ми като изразите вашата гледна точка... Благодаря ви!! на хората толкова, колкото е страхът ми че мога да пропусна нещо и да съсипя живота на някой точно за една стотна...
Като цяло, за да не избера хуманната медицина стои точно страха... Страх че няма да успея.... При Ветеринарната медицина се чувставам мноого по уверена в себе си, но не съм сигурна че ще ме удовлетворява на 100 процента
Незнам хора.... просто незнам калво да правя
Тук се намесвате и вие моля ви помогнете ми като кажете какво мислоте вие... Благодаря ви

Коментари

1.   Здравей! Аз уча ветеринарна медицина, съвсем скоро и завършвам. В голяма грешка си ако смяташ, че да практикуваш ветеринарната медицина не е отговорно и имаш право на грешки. Напротив. Последните години тази област започна да се развива много, хората държат на домашните си любимци като на членове от семейството. Идват за помощ притеснени, разплакани, а ако животното умре картинката е доста неприятна. Друг е въпроса, че напоследък хората си търсят правата и ако е станало поради вина на лекаря се стига и до съдилища. Точно както и в хуманната медицина. Не подценявайте вет лекар, също толкова отговорно и трудно е! :)

2.   Разбирасе че Ветеринарна!
Все пак ако не се справиш, ще можеш да си изядеш пациента!

3.   До номер 1 от авторката - аз в никакъв случай не подцнявам ветеринарната медицина... Съжалявам ако е прозвучало така..

А единственото което исках да кажа е, че аз лично се чувствам по уверена в себе си при ветеринарната.
Имам и един въпрос ако учите в Тракийския, там ли бихте ми препоръчли да вляза или в ЛТУ... Благодаря