Споделена история от Образование

Мнение за СофтУни
Здравейте, още съм ученик, но карам паралелно с това и Софтуни - по-конкретно C# Advanced. Наскоро попаднах на една статия, от която прочетох доста кофти неща за СофтУни, и започнах да се колебая дали да продължавам напред. Не намерих актуален пост, и затова реших аз да го създам. Според мен е нормално в началото (2015, 16) да са попадали на кадри, които не са много адекватни. Някой може ли да изкаже мнение?

Коментари

1.   Лекторите сега са много добри, казвам ти го от личен опит, защото уча там присъствено.
Лектори като Кенов, Ники Костов, Дончо, Павел Колев и т.н само заради тях си заслужава.
Може би само малко им куца администрацията и учебната програма в някои аспекти.
Ако имаш късмет си караш модулите един след друг, ако не трябва да чакаш. Примерно сега септември има C# Advanced, но DB има чак май месец и януари увисваш ако не запишеш JS core или Frond-end.
От към лекторски състав и неща, които се учат е на добро ниво.

2.   Аз съм доволна, единственото, което ме дразни, е като кажат за нещо "това си го търсете сами, трябва да се научите да търсите информация в нета". Аз ако не мога да търся в нета, няма да се запиша на курс по програмиране, а за начална компютърна грамотност. Глупаво е, на тях им се плаща, за да дадат информацията на готово, защото иначе просто се губи много време съвсем излишно.
Иначе няма как да не разбират лекторите, защото го работят това, не са някакви професори, които имат повече теория, отколкото практика.

3.   "Глупаво е, на тях им се плаща, за да дадат информацията на готово, защото иначе просто се губи много време съвсем излишно. "

Грешка. След като получих някой знания наготово, времето, кгоато ги прилагаш и търсиш решения, е времето, когато ще научиш най-много.
Засега всичко е лесно и елементарно, поне за учителите, но истината е, че ако не се научиш от рано, да се справяш с проблемите, ще имаш много тежка и стресираша кариера.

Казвам ти го в опита си на човек, който беше на същото мнение, когато започваше. С времето осъзнах, че така всъщно, уча много повече. Добрите уичтели дават насоки, а добрите ученици следват пътя сами.

4.   3, имам предвид, че е излишно да се губи време да се търсят конкретни неща. Всеки компютърно грамотен може, но просто е загубено време, което може да се използва за учене, решаване на задачи и т. н.
А справянето с проблемите сам не се учи в специализираните курсове, това се учи в живота по принцип и няма нищо общо.

5.   Зле са много ясно. Където върви стадото с овце е добре да не ходиш и ти натам. Освен ако целта ти не е да станеш овца.

6.   №2 е напълно права. Не си отишъл там, за да ти кажат учи си сам пък аз ще си взема парите. Само човек невеж като №3 може да каже, че така било по-добре. хората не са си предавали знанията хилядолетия наред, за да доде 21 век и някой нагъл български учител да ти каже учи си сам, направи всичко сам, създай компютъра сам и тн. Ей затова сме на тоя хал и пропадаме все повече и повече.
Да ясно, че ти ще учиш сам с мозакът си. Няма някой да учи и помни вместо теб, но за да открия нещо елементарно в някой клип ми отнема часове, докато да го прилагам за секунди и мога да науча за секунди ако някой ми го каже и покаже.

7.   5, ще е възможно ли да се аргументираш?

8.   "Само човек невеж като №3 може да каже..."
"Ей затова сме на тоя хал и пропадаме все повече и повече."

Щях да пиша дълъг пост, изреждайки квалификации и прочие, но само ще кажа, че това, което искаш е ужасна "мечешка услуга", която един ден ще се върне, да ти захапе задника.

9.   "Не си отишъл там, за да ти кажат учи си сам пък аз ще си взема парите. "

Ама ти и преподаваш ли :)

10.   Трябва да се дадат знания и насоки, но не и да се лиши чуждия разум от самостоятелна мисъл и способност сам да се справя. Мисля, че СофтУни е добре, ако си по-организиран и дисциплиниран, може само нета.