Споделена история от Образование

Осъзнах, че не знам какво искам
Здравейте. Пиша тук, защото първо, че нямам от кого да поискам съвет, освен от майка ми, която винаги би ме подкрепила и второ, че когато говоря за това ми става още по-гадно.

На 21 съм и когато завърших записах висше, но се отказах на първата година. След това две поредни години пробвах в Медицински университет, но не ме приеха. Сега, вече три години пропилени ме приеха в Медицински КОЛЕЖ, понеже изкарах висока оценка на изпита бях приета във всички специалности, като бях пуснала и по документи и те взеха, че ме приеха и там на последното класиране и аз с целия ми ''акъл'' взех, че записах там.. ( специалността е ''Медицински оптик" ). Седях буквално 2 часа в университета и се чудих каква специалност да напиша ( Колебаех се между ''Медицинска сестра" и оптика) и в момента, в който уж най-накрая се реших, написах я, дадох си документите и вече съжалявах. Тогава осъзнах, че наистина не знам какво искам.
Знам само, че винаги съм искала да уча медицина, наистина ми е адски интересна, но явно не ми стиска достатъчно. Никога не съм вярвала в себе си и наистина се чувствам ужасно. Вече не знам какво да правя.

Много ви моля да ми дадете някакъв съвет, защото вече наистина съм на път да се откажа от всичко. Мислех си и да завърша това, което съм записала, понеже е само 3години и да запиша магистър Медицина, но ще завърша на 30...А варианта да се откажа и да изпусна и четвърта година изобщо не искам да си го представям. Вече започвам да се срамувам от себе си и най-лошото е, че не искам повече родителите ми да плащат за образованието, в което самата аз не съм сигурна..

Благодаря предварително и се извинявам за дългата тема.

Коментари

1.   Щом две години не можеш да се справиш с КСК за МУ, значи просто не си за МУ.

2.   Не съм пробала за Медицина. Едната специалност беше по диплома, а другата с изпит по моделиране.