Споделена история от Образование

Ново училище
Здравейте!
Тази година съм 8 клас. Уча в 9 ФЕГ и не съм доволна. Самото училище не е за мен. Не сее чувствам на мястото си. Учителката ми по френски е много разпиляна и нищо не разбирам от нея. Всичко си научавам САМА вкъщи, с помощта на учебника и онлайн сайтове.
Класът ми е разделен на групички, в които не съм включена. Говоря си главно с едни деца от съседния клас, но това не ме удовлетворява напълно. Класът ми отбягва разговори с мен.

С предишния ми клас бяхме като братя и сестри. Познаваме се от 7 години, а с някои дори и от 12 (бяхме заедно в детската). Много си липсваме едни на други и ако имаше вариант пак да се съберем, повярвайте ми-ЩЯХМЕ!

Друг проблем е, че още изживявам това, че не ме приеха на 0. 5 точки за испанската...
Наистина не знам защо избрах 9 фег.. на мен като цяло не ми се учи много френски. Най-много искам испански, но не знам къде.
Та въпросът ми към вас е:
Какво трябва да направя? Да се преместя в нов клас или в ново училище? Или пък да търпя?
Предварително благодаря!

Коментари

1.   Здравей! Наблегни на ученето. Постарай се да покажеш потенциала си в новия клас. Рано или късно /до края на учебната година/ много от съучениците ти ще си покажат дали ги бива или не в ученето. За да се вместиш в новия клас има два начина да си популярна или да си отличничка. Тъй като не си от първите се заемай сериозно с второто. Знам, че ако си поставиш за цел ще го постигнеш. Този съвет не го давам просто така, за да те успокоя - имам дъщеря, която миналата година беше в 8 клас в езикова гимназия. Повярвай ми първата година наистина беше трудно, но успя да се докаже пред класа и сега е много по-добре от началото. Да трудно е, но си заслужава. Желая ти от все сърце успех и помни- всички обичат умните и знаещите хора, а не само опаковката!
Р. С. Съветвам те ако втората година учиш друг език като втори през лятото запиши курсове/ще ти е по лесно за 9клас/.