Споделена история от Образование

Преписване
Здравейте на всички.
Според Вас възможно ли е да бъде преписано на кандидат-студентски изпит в Медицинските университети. Понеже напоследък срещам доста често такива статии от преди няколко години, както и от тази. Възможно ли е затова половината ни лекари да са на такова ниво?

Коментари

1.   По време на самият изпит не знам. Но познавам едно момиче което вече 2 години не я приемат за лекар. То и слава богу де. Мързи я да гледа. За жалост един ден някви лекари като тая мърла ще ни лекуват. Ще ме е страх не за мен си а за децата ми един ден.

2.   Възможно е ако имаш микро слушалка и ти издиктуват темата, която се падне. Така никой няма да се осъмни и ще вземеш с добра оценка изпита.

3.   Според мен това не е особено възможно. Смисъл,че може би ако някой плати доста голяма сума,може да стане,но ако е случаен човек,няма как да се случи. Аз уча в друг университет и друга специалност и имах тест по туризъм,нещо което не е кой знае какво,смисъл че не зависят човешки животи от мене , имаше въпроси за паркове,паметници,но аз не бях учила и се опитах да препиша и ме хванаха и щяха да ме изгонят от униреситета и имах проблеми и вече не го правя това. Затова мисля,че за медицината е по-сериозно положението и не преписват. Възможно е определени хора които са единици,малко хора, да преписват,защото си плащат скъпо,но така всеки втори да може,не мисля.

4.   Само педиатрия не записвай,моля те.И без това раждаемостта е трагична.

5.   Здравей! Бих желала да ти помогна. Майка ми е зъболекар. Аз се интересувам от лекарската професия и съм ѝ задавала много въпроси по тази тема, включително и за преписването по време на тези изпити. Винаги е възможно да се препише - да понякога има по-малък шанс, но все пак не е чак невъзможно. На база на това, което майка ми ми е разказвала и личния ми опит, смятам, че всички лекари имат нужното образование. Друг въпрос е, че в България общество на лекарите е по-изостанало в сравнение с другите държави. Там се използват по-съвременни техники. Въпреки че ми е сравнително рано, аз смятам да уча за лекарско образование. В никакъв случай не искам да оставам тук в България, защото според мен образованието в чужбина е на много по-високо ниво и има по-голям шанс за реализация. Надявам се да съм ти помогнала! Успех и лек ден!

6.   Няма нужда да се преписва. Изпитите са бъзиклийски лесни.

7.   По време на кск изпита можеш тъй като се провежда в аудитория специално за МУ софия. Със слушалка няма как карат те да си вържеш косата ако си момиче. В МУ Варна спират сигнала на телефоните. Ако искаш да си качествен кадър 2 години е предостатъчно време да се подготвиш.

8.   Това да станеш лекар, не е лъжица за всяка уста-трябва да знаеш големи подробности-устройство на клетката, делене-само за клетката е един учебник, видове микроорганизми, среда и условия на живот, влияние на същите върху човека, анатомия на човека, а да не говорим, че и трябва да знаеш името на всеки един инструмент и защо се нарича така-напр. кохер и пеан на вид са щипки, а имената им са дадени от техните откриватели, но помежду си се различават по своята форма и размери-не съм лекар, това е част от общата ми култура, за да имам теми за разговор като се събера с хора, а и да не забравяме, че тези инструменти се използват и в сервизите за ремонт на всякакви електродомакински уреди-най-разпространени са анатомичните пинсети-те нямат зъбци, докато хирургичните имат, а в медицината анатомичните пинсети се използват основно за операции, а хирургичните-за захващане на тампони, а за операции не се използват никога, за да не се повредят органите! Ето, без да съм лекар, ти обясних каква е разликата между тези инструменти! Хубаво, ще препишеш, но ако си операционна сестра или хирург, ще объркаш инструментите и ще сториш голяма беля! С преписване не се става лекар, това е все едно да си купиш дипломата, защото в крайна сметка няма да имаш никакви знания! Лично за мен, ако много исках да стана лекар, щях да уча денонощно, както се казва, защото да си лекар е преди всичко и отговорност, както мен са учили, че е неправилно да гасиш с вода горяща техника, защото водата е проводник на електричеството, а се използва въглероден диоксид-това по Техническа безопасност-да, инженер съм, но имам знания, не съм учил напразно висше, а ти щом искаш да си лекар, сядай и учи, а изпитът е ситото, през което си минала, но се постарай сега повече, за да си вземеш изпита, желая ти успех!

9.   Номер 4. Не, не искам педиАтрия. Но не разбрах какво общо има с раждаемостта или имаш предвид с качеството. Ако е така, не е само при педиатрите, за съжаление :D

10.   Не е възможно. Вече всички знаят за микрослушалките и се следи изкъсо.

11.   Сигурна съм, че може. Ама замисли се дали трябва. Утре майка ти като се разболее и отиде при лекар, който не си е правил труда да учи, а е приписвал? Представи ли си го? А сега помисли искаш ли да зависят човешки животи от теб. Ако медицината е твоето нещо - учи и после ще можеш да си горда от себе си. Иначе ще изпадаш в ужас при всеки пациент, че точно това, което му е не си си направила труда да учиш, а да препишеш. Избора е твой, но последствията могат да бъдат за всеки.

12.   Ами.
Позната пък сумати години не можеше да си вземе изпитите накрая няколко години и да се дипломира ... Ох ох то реване, оплакване..... Няма да си намеря работа, няма да ги взема, т.н.
Казваше ми, че плашташе по 100лв ли там някаде само за явявне на изпит но пак не го взимаше. Или не и го даваха, по скоро първото.
Сега док зная работи в болница, нз какво точно, но не е мед сестра.
Сумати пари им плащаше само да е допуснат до поправителните изпити, отделно за сесия си плащаше.

13.   Не бих казала, работя в болница и мога да кажа, че имат ниво. Трябва много учене, има и посредствени лекари, но само някои. А и при нас отличничките учеха много, но и подготвяха пищови. За 3 се иска страшно много.