Споделена история от Образование

Магистратура?
МОЛЯ ДА СЕ ПУБЛИКУВА ЗАПИТВАНЕТО МИ!!!

Здравейте, студентка съм с филологическа специалност в ПУ (бакалавър), но се чудех дали мога да запиша за магистър Педагогика (Предучилищна и начална педагогика примерно).

Мога ли да запиша за магистър, нещо съвсем различно от бакалавъра, както горният пример?

П.С. Няма кой да ми обясни, затова моля тук. И ако може някой да ми обясни, как се кандидатства за магистратура (знам само че се гледа оценката от бакалавъра, но имали ли някакви изпити, както беше за бакалавъра? Някой ще обясни ли по-подробно)

Както казах няма кой да ми обясни, така че моля да се качи запитването ми и да коментирате! Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Би могла да отвориш магистърските програми, които предлага университетът, към който си се насочила или пък тези в настоящия ти, в случай, че не планираш смяна на ВУЗ-а. Там е изложена цялата информация, която би ти била необходима за кандидатстването - въпросите, които сега си задаваш и въпросите, които евентуално ще възникнат в бъдеще. Можеш да разгледаш всички факултети, специалностите към тях и съответно анотациите, за да си сигурна, че правиш правилният информиран избор. Специално за ПУ бих казал, че информацията е достъпна и разбираема, просто трябва да направиш няколко клика с мишката, сайтът е доста прегледен, надявам се, че не ти е непознат, все пак си студентка там. Би могла също да посетиш или пък да звъннеш на информационния център към университета, където също ще получиш необходимата ти информация. Не мисля, че което и да е мнение тук ще ти бъде по-полезно и достоверно от информацията, която би получила от конкретния ВУЗ, защото това е първоизточника и информацията от там няма как да бъде недостоверна. Отделна е и темата с това, че постоянно трябва да следиш дали информацията, която имаш е актуална, защото често се правят промени и обновявания, за да бъде ВУЗ-а и това което предлага той конкурентен и привличащ все повече студенти. На въпроса дали можеш да продължиш в друго направление няма да ти отговоря, защото ми се иска да се опиташ сама да намериш необходимата за образованието ти информация, а не да очакваш някой просто да ти я "смели" и поднесе на поднос, защото не е добре някой да направи това, което ти трябва да направиш за себе си.