Споделена история от Образование

Магистър в Барселона?
Здравейте, обмислям да запиша магистратура в чужбина, в момента уча бакалавър в УНСС Маркетинг, завършил съм и паралелно Дигитален маркетинг в СофтУни.
Обмислям да запиша магистратура в Испания, концетрирах се между Мадрид и Барселона, защото там университетите са с по-високи рейтинг и по-конкретно в Барселона, защото там кипи живот жив град е с над 5 милиона население и постоянни туристи (в момента не, но попринцип)!!!
Има ли студенти тук, които учат в Испания, да разкажат повече за атмосферата там?
Знам английски език и испански език така, че езиците не са проблем за мен.
Разгледах сайтовете на няколко университета и се фокусирах върху два от тях единият е "The University of Barcelona" и "La Salle Campus Barcelona", но втория е частен, затова той е на заден план.
Наемите за двустаен апартамент в центъра на Барселона, някой знае е ли колко са в българска валута?
Обмислям да работя паралелно с университета, как стоят нещата с намирането на най-подходящия работа за мен, знам, че много се говори катала език, аз доколкото знам е диалект и се говори рядко? !
Ще се радвам да получа повече информация за живота в Испания, Барселона от българите, които живеят дълги години в Испания.
Благодаря, много!!!

Момче на 20г.

Коментари

1.   В Барселона местните говорят основно каталан, но отговарят и на кастеляно.
Апартаментите особено по центъра са много скъпи, с работа сам няма да можеш да плащаш нещо човече от стая под наем.
Да наемеш апартамент сега вече искат- трудов договор с давност поне 6 месеца, заплащане на текущият месец, 1 месец като сигурност (Ако си тръгнеш без предупреждение или има повреди) и 1 месец за фирма посредник- това е минималното, някои искат и по три месеца предплата.
Животът в Барселона към момента не е за новодошли. Случват се много агресивни стачки, подобно на България излизат хора с мирни намерения и цели, но им вкарват веднага групи за бързи безредици за да тушират и омърсят мирната стачка. Така си създават повод да влязат със сила, задържат, бият мирните протестиращи.
Ако имаш поне близки хора които в началото да те насочват, ок, ако не... по- добре Мадрид!
В Мадрид е по- организирано, постоянно полицейско присъствие (цивилни които се сливат с хората) транспорта е много по-добре организиран, не допускат разпри между банди както в Барселона.
Иначе защо не погледнеш и уни- то в Майорка? Спокойно е и красиво, а винаги когато поискаш можеш да си хващаш фери- то за Барселона, Валенсия, Ибиса т.н.
Ако си жител на Балеарските острови ще имаш и 50% намаление за пътуване (в страната) с кораб/самолет на полуострова и ще можеш да пътуваш ако щеш и всеки уикенд по Барселона и/или Мадрид.
Стая под наем на Майорка в добър квартал по центъра можеш да си наемеш за около 350 евро с включени разходи. Повечето студенти се събират по 3-4 И си наемат общо жилище.
Също има на Майорка местен език майоркин, подобен е на каталан, но всички говорят кастеляно, а много от местните говорят също английски и немски защото острова си живее от туризъм по принцип.
Успех каквото и да решиш!

2.   Благодаря, много за коментар 1.

Авторът