Споделена история от Образование

Коя специалност да е?
Здравейте. 12 клас съм и не ми остава много време. Има няколко специалности, които ми се въртят в главата, но и така не мога да стигна до заключение.
Първо, мисля да запиша право във ВТУ. Знам мненията относо правото и за ВТУ чувам, че мъчат много за право, пък и за право си се учи доста. В Русе също има право и там може да се пробвам, като там се изкарва по-лесно.
Второ- да запиша за учител по история, но ако стана юрист, мога да изкарам магистратура за учител, но обратното не мога.
Три- да запиша психология или да запиша бизнез и мениджмънт.
Много ми е трудно да реша, тъй като искам да ми харесва, това което уча и да мога да работя и сама за себе си.
Знам, че има много юристи и после не работят това и жалко, че са учили толкова много и се ядосват, че за загубили толкова много години в учение. Докато аз мога да кажа, че по време на завършването си на средно образование уча много, но съм недооценена. Не знам какво решение да взема. Ще се радвам, ако някой сподели мнение и даде съвет.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Всичките които си изброила са безпеспективни с изключение на правото, но там трябва да имаш близки в сферата или яки връзки, че да се уредиш и да имаш клиенти. Успех! Ж21

2.   Право или в СУ, или в УНСС - на останалите места ще ти е лесно, но ще излезеш с диплома, която няма да се търси на пазара на труда. Дерзай - това са места, където иска доста четене и няма да ти е нещо ново и нечувано.

3.   Като цяло всичко различно от медицина, фармация, някаква IT или инженерна специалност не си струва! Какво ще работиш като завършиш някаква Мики Маус специалност като психология или бизнес мениджмънт? Аз ще ти отговоря - ще си една обикновена продавачка в Кауфланд! Правото също е изгубена кауза освен ако не запишеш в Софийския, където дипломата се цени. За учител също ми се вижда доста тегава работата... вярно, че им вдигнаха заплатите, но тези малки чудовища ще ти съкратят живота! И все пак, ако трябва да избирам, бих избрал право, но не в Русенския или ВТУ, а в Софийския или в краен случай УНСС!

4.   Хей, догодина аз ще съм 12 клас и също съм се насочила към право във ВТУ, психология във ВТУ или мениджмънт във ВИНСА, затова ще следя темата.