Споделена история от Образование

Относно молба за прекъсване
Здравейте! Понеже реших да прекъсна обучението си проверих в интернет за примерни варианти на молби за прекъсване, да видя горе долу какво представлява.
Колкото и глупаво да прозвучи не съм наясно точно какво да напиша в тази молба и как трябва да формулирам написаното.
Ако някой ми обясни ще съм много благодарна.
Благодаря предварително за отделеното внимание! ^^

Коментари

1.   Победителите никога не се отказват,
а отказващите се - никога няма да са победители ;)

2.   За кой университет става въпрос? За прекъсване в СУ не се изисква молба.

3.   Номер 1, дори не знаеш конкретния случай на автора/авторката... :D Смешно е да правиш подобни квалификации. ;)

4.   Номер 1, това са пълни глупости. Кой казва, че тя се отказва. Може да има хиляди причини зад искането й за прекъсване. Само искам да й обърна внимание, че после в масата от случаите много трудно става възобновяването на студентските права. Първо ще трябва да си изчистила всички изпити, които имаш да полагаш по програмата на новия курс, а не по програмата на потока, с който си била. За да се случи това е възможно дори да ти се наложи да ходиш на изпити с индивидуални протоколи по дисциплини, които не си имала преди прекъсването. Ако разликите са само два предмета, може и да запишеш, може би с молба до декана, няма да ти откажат, но ако са повече или ще предложат по-нисък курс /семестър/ или просто ще искат да се явиш и да си вземеш тия изпити Освен това няма, кой знае какъв смисъл точно сега да подаваш молба за прекъсване, освен ако отсъствието ти не играе роля върху заверките при упражненията (ама в тая ковид ситуация и онлайн обучение дори не мисля, че това е проблема). Принципно си платила вече таксата за летния семестър и, ако се откажеш сега, то догодина от началото на летния семестър пак ще си ходиш на лекции и упражнения и ще се обясняваш на преподавателите, че си прекъснала и искаш отново да запишеш. Няма да те има в протоколите за изпити и ще трябва всеки път с индивидуален протокол. Освен това няма да имаш студентски права. Помисли си добре, дали това подаване на искане за прекъсване е абсолютно наложително! Все пак ако е само от страх, че няма да се справиш с някой изпит, то винаги има поправителни, че дори и наесен. Ако и наесен смяташ, все още че трябва да прекъснеш, то тогава подай молбата за прекъсване в периода на записването за следваща година /не по-късно, защото в противен случай губиш студентски права/. Разбира се не пречи и да се подаде още по време на поправителната сесия. В канцелариите обикновено имат образци, ако са казали обаче свободен текст, пишеш имена, егн, специалност, курс, група, последно записан семестър, молбата адресирана до декана и обосноваваш искането си примерно с: по семейни причини или нещо подобно. Ако в периода, в който си прекъснала, се пренасочиш към друга дисциплина или всъщност, ако това ти е идеята - да кандидатстваш друга специалност, но да не губиш правата върху тази. То първо подаваш молба за прекъсване, ако те приемат на другото място, то трябва много бързо да заявиш отписване от специалността и да ти издадат и уверение, че си отписана и после да се запишеш на другото място /това в случай не искаш да изгърмиш с платено обучение на новото място, защото държавата ни осигурява само едно обучение за една степен държавна поръчка, а в системата им, ако се водиш прекъснал, то на следващото място просто ще те сложат в платената поръчка - затова и ти трябва искането за отписването и уверението че си отписана/. Ако смяната се случва в един и същ университет, нещата са много по-лесни. Само помисли трезво, какво точно искаш. Няма лошо понякога да се прави крачка назад или да се поеме по друг път.

5.   До 1

Не знам на кого
, с какво ще помогне това.