Споделена история от Образование

Какво мислите за Американския колеж?
Здравейте! Бъдете свободни да споделите мнението си за това училище. Мислите ли, че е твърде “префърцунено”? Смятате ли, че средата няма да е добра? Възможно ли е да има наркомани?

Коментари

1.   Дупка в земята, копана с ръце. Може и да мине за градски нужник, не и за ВУЗ. Даваха презентации преди, промотираха се как там "няма да станеш неврохирург, няма да станеш астрофизик, там ще се научиш да ръководиш бизнес" (недвусмислен цитат от презентцията им). Тоест ще ти говорят празни приказки по измислени дисциплини, но с доста реални и високи цени.

"Възможно ли е да има наркомани?"
Не знам как да отговоря на въпрос, който няма нищо общо с образованието. Не е възможно, гарантирано е! В СУ има, камо ли в местенцето за богаташки отротчета.

Ако искаш да им изплатиш половин апартамент в замяна за една хартия, давай. 12,600$ е годишната такса, само за обучението.

2.   Според мен е излишно даване на пари ,наливане без никакъв смисъл . Не мисля,че имат по-добро образование от тези ,които са завършили кварталното училище ,освен че знаят по-добре английски ,но ако човек ходи на частни уроци , пак ще го научи и то за по-малко пари. Отностно наркоманите- да ,има. Познавам хора ,които са завършили там и още едно време пушеха трева и взимаха хапчета ,а сега са станали едни глезени същества, не работят , мама и тати ги гледат , а те само ходят по почивки и се напиват. Изобщо не смятам,че те са по-умни от останалите.

3.   Образованието е на доста ниско ниво и повече е пропаганда, но поне преподавателите ходят на лекции. В другите български университети преподавателите почти не се вясват на работа. Може да направиш връзки с хора от бившите съветски републики - казахстанци има много. Като цяло не си заслужава парите.

4.   Американски колеж и Американски университет са две различни неща!

5.   До коментар 3.
Студентите наистина излизат с добро образование, не говорете глупости. Да не забравяме, че е един от най-добрите университети в страната, но и според мен не си заслужават парите. Колкото до нивото на студентите - не си мислете, че са подбрани най-големите мозъци, една част от тях са залутани и учат единствено за изпитите.

6.   5, фактите не са глупости. Да сравним две образователни програми между американския и софийския. Говоря конкретно за американския университет, не колеж. Колежът е пародия сред пародиите, виж му цените и програмите. Програмата е математика, бакалавър:

СУ ФМИ:
https://www.fmi.uni-sofia.bg/sites/default/files/curriculums/bachelor/u4_plan_m_20-21.pdf
АУ:
https://www.aubg.edu/mathematics-major

Кое е по-пълната програма? Именно. Я цените да видим.

СУ ФМИ: държавните поръчки са около 300-400 лева на семестър или поне бяха. И да са се качили, няма да е с много. Дори в платена форма излизат по-малко от 1000 лева семестриално (личен опит, от личния портфейл).
АУ:
https://www.aubg.edu/admissions/costs-and-aid

Някакви въпроси? Явно 95% от деучрлигата плащат по 7,250$ за първия семестър. Програма посредствена, цени американски. Леле, "качество" от класа. Това, че за разлика от СУ са по-организирани, не е повод за хвалба. Сериозно старание е нужно, за да си по-отвеян от българските ВУЗ. Но елементарното присъствие в час не струва няколко бона, в долари, на семестър.