Споделена история от Образование

Много съм объркана, моля за съвет, да запиша ли друга специалност?
Здравейте, на 20 години съм, студентка първи курс. До тук добре, обаче изобщо не съм сигурна дали специалността, която уча ще я работя след това. Уча начална педагогика и чужд език, но не съм голям любител на децата и не знам дали бих работила с тях. Миналата година по това време също много се колебаех какво да запиша защото не бях наясно със себе си и сега не съм. Тогава също писах в този сайт за допитване, но повечето коментари бяха от сорта на: “в това няма реализация, блябля”, затова се насочих към професия, която уж според всички има реализация защото имало глад за учители. Баща ми много хареса избора ми, затова сега и да реша да сменя специалността ме е страх да не го разочаровам. Другото, което е не знам какво друго да запиша. Миналата година се колебаех между бизнес мениджмънт и лингвистика, но не записах това защото уж нямало реализация. Моля ви за съвет, как да постъпя, да завърша ли започната специалност с риск да не я работя след това? Да сменя ли специалността с друга, макар и да не съм наясно все още със себе си? Моля ви за адекватни съвети и без нападки, благодаря предварително.

Коментари

1.   Лингвистика , мисля , че е по-добър избор . Мениджъри много се навъдиха

2.   Е как да смениш специалността, като не знаеш с каква?! Като не ти харесва учителската професия просто напусни университета и си търси работа. За какво ти е диплома, която няма да използваш?

3.   Ако си добре с математиката, запиши бизнес, лингвистиката няма да ти носи по-голямо предимство, тя е основно за преподавателска или преводаческа работа. С бизнес мениджмънт имаш различни варианти за работа. Особено ако научиш добре чужди езици. Учи и прави това с което ще се справиш най-добре и ти харесва.

4.   То всеки вече е я меринджей, я програмист. Лингвистиката може да ти е от полза, ако научиш още някой друг език с нея: академична работа, преподаване, превод, кол център. Бих избягвал "бизнеса" като чумата, защото просто нищо не ти преподават. Говорят празни приказки, някаква съчинена теория, толкова. Началната педагогика с език, това си е учителка. Ако не харесваш деца, то не виждам за какво ти е.

5.   Хахахахахахах "глад за учители" имало... хахахахаха. Учител се става само с ДЕБЕЛИ връзки.

6.   Здравей. Пише момиче втори курс. Аз съм в същата ситуация като теб. Записах предучилищна педагогика защото не бях наясно със себе си , заради по-лесната реализация и тн , но в последствие осъзнах , че дори и да завърша аз тази работа не искам да я работя. След две години дилема стигнах до извода , че не се виждам да работя като детски учител цял живот и сега ще започна отначало. Няма как човек на 18 години да знае на 100% какво иска да прави с живота си. С времето човек променя вижданията си , желанията си и тн.
Моят съвет е да прекъснеш и да не губиш повече време.
Намери си работа , помисли в какво си добра , какво искаш да работиш , какво щ ти е интересно и тн.
Силно се надявам да успееш.
Успех !

8.   Номер 6 Не е лесна реализацията..