Споделена история от Образование

Диплома
Здравейте, моля да ободбрите и публикувате историята! Благодаря предварително!!
Определя ли дипломата човека? ! Завършвам сега и предполагам дипломата ще ми е с успех към 4, 50 или 4, 30! Много се притеснявам, цял живот съм била свита, срамежлива и учех малко, не че не ми се учеше, не виждах смисъл, , бях и пълничка и много тормозена от мои съученици, сега когато израснах като човек, разбрах някои неща! Преди нямах желание за живот, мислех за самоубийство( знам, звучи смешно), но осъзнах, че ми се живее, че ми се учи, искам да научавам нови неща! Но ме е много срам и за матурата по Български имам ( 3, 81) знам 4 е, но букеално 3 точки не ми достигат до пълно 4! Имам 47 точки. Яд ме е, много се разтроих! Сега осъзнавам, че човек трябва да има повече самочувствие и повече да вярва в себе си, но и до ден денешен се боря с неискрени приятели! Моля, кажете ми съвет! БЛАГОДАРЯ МНОГО!!!

Коментари

1.   Дипломата нищо не решава, това че някой има бал 5,50, 5,85 не го прави нещо повече.

Нали си изкарала матурата, голямата работа другите като имат отличен (6).

Просто родители и учители ни втълпяват още от деца, как ако нямаме високи оценки, нищо няма да стане от нас. Пълна лъжа.
И аз на твоите години бях така. Сега съм мъж 32 и като се върна назад във времето, осъзнавам, че напълно съм се товарил с тези глупости.

4.   Милата и аз бях тормозена от съучениците си, но защото съм слаба и бях отличничка. Изобщо не им обръщай внимание на тези злобари, ще срещаш още много трудности в живота и такива хора. А за дипломата не се притеснявай вече приемат и с ниски оценки. Има повече университети отколкото студенти. Относно характера аз съм същата, трудно ще се промени, трябва много воля и желание.