Споделена история от Образование

Топ 5 на чуждите езици, които бихте учили
Как бихте подредили класацията на петте чужди езика, които бихте учили? Имам интерес към чуждите езици, но желанията ми не съвпадат с тези на останалите, защото не се ориентирам по "известността" на езика. При мен са наредени така:

1. Арабски
2. Португалски
3. Сръбски
4. Гръцки
5. Корейски

Коментари

1.   Аз бих учил тези езици, защото искам един ден да се оженя за жена от държавите, в които се говорят, ето ги:

1. Румънски
2. Руски
3. Украински
4. Албански
5. Турски

2.   От тези езици, които ти си изброил/а, харесвам само португалският език, другите не бих ги учила. Иначе моите топ 3 езици, които искам да науча освен английския са:
1. Италиански
2. Немски
3. Испански

3.   5 езика са много, в действителност повечето хора използват 1-2 освен родния си. Аз бих учила езици, които ще са ми от най-голяма полза и чак накрая ей така за удоволствие. Ученето на език си е трудно и бавно занимание и трябва да съм свършила съвсем всичката работа, за да се заема ей така :-)
Ето и класацията:
1. Английски - не че не го знам, но може и по-добре
2. Испански - романските езици са много разпространени
3. Немски
4. Френски
5. Тук се колебая между някой балкански език или някой славянски. Така или иначе няма да стигна до тази точка, така че всичко е хипотетично :-)

4.   1. Английски
2. Руски
3. Испански
4. Есперанто
5. Японски

Третото и четвъртоо място спокойно бих ги разменила за сръбски и италиански.

5.   Владея:
Испански
Руски
Сръбски
На по-средно ниво:
Немски
Английски
Турски
От любопитство и за удоволствие бих учила мандарин и от "мъртвите" Месопотамия

6.   Причината е като на 1
1. Шведски
2. Немски
3. Словашки/Чешки
4. Португалски
5. Гръцки

7.   1. Португалски - единият ми родител е живял дълги години в португалоговоряща страна и от малка го обожавам, знам малко. Разбирам по-добре бразилския португалски, по-трудно европейския.
2. Френски - учила съм, разбирам доста добре, по-трудно говоря.
3. Сръбски/Хърватски - учила съм. Словенски.
4. Италиански
5. Руски, румънски, албански, африкаанс - един от тези.
Английски не споменавам, защото той си е почти международен.

8.   1. Английски
2. Испански
3. Френски
4. Италиански
5. Немски

9.   Езиците на математиката:

1. Немски
2. Руски
3. Френски
4. Гръцки
5. Вече и китайски.

10.   Аз говоря испански португалски така че бих искала:
1 корейски
2 френски
3 шведски
4 арабски
5 руски

11.   1. Немски
2. Испански
3. Руски
4. Италиански
5. Португалски

Иначе говоря английски и френски :)

12.   Аз знам английски и сръбски. Учила съм и руски.
Бих учила чешки с удоволствие!

13.   Безсмислено е!
След 5 години всичко ще е Google rain Translator, вграден в телефона - ще говориш на приятеля си китаец на български, той ще те чува на китайски с твоя тембър и интонация, ще ти отвръща на китайски, а ти ще го чуваш все едно българин ти говори...
Абсолютно безсмислено е да си кълчиш мозъка!

14.   13, безсмислено било, обаче навсякъде по света могат да те приемат с диплома по даден език и да учиш каквото си пожелаеш. А и със сигурност преводачът ще успее да преведе точното значение на думата, която искаш да употребиш. Не ви ли омръзна да бъдете толкова small minded?

15.   До 13

Работя с данни, машинно учене, маркетинг (много, ама много писане и психология) и ще ти кажа, че това, за кеото говориш ще се случи поне след 30-40 години. Ще имаме автономни коли, готвачи и доставки, преди да имаме това.

16.   Определено тези:
1. Корейски
2. Японски
3. Френски
4. Испански
5. Италиански

17.   Кариерно:
1. Немски (на по-високо от сегашното ми ниво)
2. Руски
3. Испански
4. Корейски
5. Италиански

За собствено удоволствие:
1. Исландски (и покрай него староскандинавски)
2. Старопруски
3. Латински
4. Чувашки
5. Гръцки

Има и много други, но те вече не са много за учене, защото са мъртви и само частично познати. Такива са тракският, прабългарският, праскандинавският и подобни езици.

18.   ЯПОНСКИ
КОРЕЙСКИ
КИТАЙСКИ
ИСПАНСКИ
АНГЛИЙСКИ

19.   1. Френски
2. Корейски
3. Италиански
4. Гръцки
5. Руски

20.   Цигански - само с него можеш да се оправиш в целият свят, бие арабският ход

21.   Бих научил още малко от немския, за останалите-определено бих се радвал на френски, гръцки, полски, и може би на италиански език, донякъде и на унгарски... Китайски, руски(макар че 3 години съм го учил) и испански не искам, нито румънски! ...

22.   1. Английски- знам го, живея в Англия, но за мен е международен език и винаги ми е помагал където и да съм бил, е, почти навсякъде.
2. Испански- Бил съм в Испания, там почти никой не знаеше английски, или се преструваха, че не знаят. Харесвам испанските филми, сериали и изкуство. Харесва ми как звучи самият език. Бих го учил и заради Латинска Америка, където е разпространен.
3. Руски. Знам го на средно ниво, аз съм от времето, в което се изучаваше. Но бих го развил. Рускоезичният свят е доста голям все пак. Но честно казано рядко ми е трябвал.
4. Френски. Франция мисля, че е втората най-голяма държава в Европа /след Украйна/. Някои бивши африкански колонии още го говорят. Чувал съм алжирци да си говорят на френски.
5. Немски. Също съм го учил в училище, но не ми се отдаваше.
Нарочно не съм писал китайски, арабски, японски или други по-екзотични езици, защото смятам, че биха ми били супер трудни.

23.   1. Френски
2. Италянски
3. Японски
4. Китайски
5. Арабски

Иначе знам Английски и Испански

24.   1. Японски
2. Корейски
3. Немски
4. Италиански
5. Руски/Испански

Говоря 3 езика. Имам базисни знания по всичките 4 езика, които изброих, а руски и испански ги сложих, защото за първите 4 съм категорична и живот и здраве, ако някой ден ги науча както трябва тогава ще мисля за последния език в съответния списък

25.   Аз говоря английски, испански и руски език.
Бих научил
италиански език - просто защото ми харесва, имам засега ниво А2
френски език - ниво В1, но искам да го подобря
украински език
турски език

Толкова стига