Споделена история от Образование

Реализация за Електроинженер?
Здравейте,

Завърших ел. Инженер в ТУ София, но по стечение на обстоятелствата си намерих рябота като DBA Administrator.
Парите са над 1900на месец чисто, но седенето в офиса ме убива.
.
Да знам професията е свързана с проектиране(пак седиш в офиса, но може да ходиш и по обекти, има обекти и в чужбина).
Мой колега се реализира като ел.инженер взима 3500лв чисто, но с командировките 20 дни в чужбина не му мърдат.

+ на ИТ
В офис, на топло
Осигуряват те на това, което взимаш
Имаш да растеш нагоре и като пари и позиция
Не е тежка физическа работа

- На Ит
Уседнал начин на живот
Прави се почти едно и също нещо
Комраниите могат да решат да си изнесат supporta при Индия и за нас работа к*р

+ на инженера
Имаш движение
Обикаляш света на 25 години съм
крадеш занаят, с които можеш да работиш за себе си след години

- на инженера
От това обикаляне не знам до колко ще мога да създам семейство
Понякога тежка физическа работа

Това, което най-много ме безрокой е, че си цял ден в офиса.

Моля изкажете вашето мнение вие какво бихте направили и накъде бихте се развили. Да продължа ли да зе развивам в ИТ сферата или да си се ориентирам към ел.инженера

Поздрави,

Коментари

1.   Не всички ел. инженери пътуват, зависи от позицията, която заемаш. В бранша съм от близо 15 години и мога да ти кажа, че има огромен глад за квалифицирани кадри. Има достатъчно фирми, където може да натрупаш опит и после да търсиш по-уседнало място. Много мои колеги постъпиха точно така. IT - та в момента, а и за в бъдеще с лопата да ги ринеш.

2.   Потресен съм колко много е паднало нивото на образование в университета, който съм завършил...

3.   Братле,не знам какво се колебаеш толкова след като привидно и двете опции са ти супер(което и да избереш няма да сбъркаш така или иначе),това първо,второ реши какво на теб ти е интересно и искаш да пробваш едва ли хората тук знаят какво ти е в главата.Все пак опитай инженерството барем да натрупаш стаж след като си го учил 4 години пък ако не те кефи винаги можеш да се върнеш към ИТ-то или дето викаш като откраднеш занаята да си направиш фирмичка и така сам да си си шеф.Ето начертах ти една хубава карта,за теб остава да лесното само да си избереш ;).

4.   Ел. инженер = обикаляш света? Това от кой свят е? Знаеш ли другия вариант - кибичиш в завод и затъпяваш, ползват те за ел. техник.

6.   От Автора

Номер 1 може ли да се свържем по някакъв начин?