Споделена история от Образование

Счетоводство и финанси
Здравейте ,искам да попитам за повече информация за специалността ,,Счетоводство и финанси" във ВИНСА ,относно това дали е трудно ,преподаватели и т.н. А като цяло и за информация относно университета и общежитията .

Коментари

1.   Здравей, тази година записах във Винса Варна, сега е Икономически университет. Като цяло съм доволен, не е нещо кой знае какво, колегите са готини, преподавателите повече са добре настроени, винаги можеш да ги питаш нещо - стараят се бързо да отговарят. Сайта на университета е много добър има много информация, можеш да разгледаш и учебния план на всяка специалност
Това е като цяло

2.   Благодаря за отговора, много пъти съм разглеждала сайта, но исках да чуя мнение от първо лице, тъй като мненията относно този университет не са еднозначни.

3.   Здравей отново, ако имаш някакви въпроси съм насреща! Много добре знам, как се чувстваш и аз бях така много питах и търсех информация за всичко - университета, специалности, предмети и така. Ти към коя специалност си се насочила?

4.   Към специалността счетоводство и финанси. А ти коя следваш? Интересуваме, това дали си струва да се записвам да уча там, и дали ще науча нещо. Както и ако може да ми кажеш повече за кандидантстуденският изпит, разбира се не знам ти как си кандидатствал, но питам за изпита по български език. Тъй като на сайта им пише, само че въпросите са 80.

5.   Здравей, аз съм специалност "Туризъм", значи нещата стоят така: първите две години това са 4 семестъра / в училище са срокове / всички учат едно и също нещо като предмети - микро - макро икономика, основи на правото, математика, управление, физическо възпитание и спорт, информатика. Третата и четвъртата година всяка специалност се отделя към факултета и всеки започва да си учи специалните предмети за професията. Лично за мен лесно се избутва, ако си постоянен, разбран и не правиш скандали и интриги, сега като сме дистанционно правим тестове, курсови работи и така си трупаме точките. Точно преди 1 година аз бях на кандидатстудентския изпит по БЕЛ, пак имаше Ковид 19 и се проведе онлайн. Значи изпита ти е 80 въпроса, най -добре си купи справочника за подготовка по БЕЛ, издателството е университетско, струва към 7 лв доставката към 12 лв. Той съдържа общо 600 въпроса, като първата част е Българския и втората е повече литература. И на самия изпит е така, поне при мен ми се паднаха абсолютно същите въпроси и отговори от сборника и бях ги научил наизуст и изкарах пълно 6. 00 на този изпит. Изпита се провежда с камера и микрофон, не съм опитвал да преписвам, но за мен беше лесно. Като цяло и за другите колеги е било така, специалността която си избрала е интересна, стига да ти харесва и да намериш реализация. Ако имаш въпроса насреща съм!