Споделена история от Образование

Не знам как ще се справя
Здравейте.Аз съм жена на 24 години и имам следния проблем.Преди 4 години записах висше образование със специалност ,която изобщо не ми харесваше,но ми се стори доходоностна и затова се спрях на нея.През тези 4 години не съм имала проблем с взимането на изпити.Бих казала,че се справих много добре. Общият ми успех е 5.50 като реално почти не съм имала лекции,карах го на самообучение.Учех темите за теста и после ги забравях. Сега обаче ми предстои държавен изпит след няколко месеца и не знам как ще се справя. Платих на фирма да ми изготви целия конспект и аз само го чета и се опитвам да го науча.Да,но нищо не ми влиза в главата,защото не ми е интересно. Темите не влизат изобщо в кръга на моите интереси и са ми страшно трудни,все едно за първи път ги виждам. Всеки път щом седна да чета ми се доспива,а аз чета като стана и съм се наспала и съм свежа.Подчертавам,оцветявам,опитвам се да запомня,но се хващам,че нито едно изречение не ми влиза в главата. Искрено не знам какво ще правя на държавния изпит. Крайно късно е да сменям специалността си,а не мога да не го завърша. Дайте ми съвет как да постъпя,за да успея да хвана поне тройка и да го завърша.Специалността ми не е медицина или нещо от което да зависят останалите хора,така че няма значение оценката в случая,няма да навредя на никого.
Благодаря ви предварително и не ме хулете много.

Коментари

2.   Koгато аз бях студентка, си разказвах темите и пишех формулите. Освен това, си правех разпределение по време за една тема и общо. Също, имах режим- ставане, закуска-кафета, обяд, темите за време малко почивка и т. н Бях като войник.
Не мисли, че другите учат от въздуха. Има и паметливи и умни хора, но те са малко. Другите са с тренировки.
Успех! Ще се справиш.

3.   Частни уроци. На мен така зле написани и крайно зле структурирани неща, които не съм разбирала, даже са ми ставали интересни.

4.   И те така.

6.   Според мен, в твоята ситуация, най-добрият вариант е да препишеш. Човек запомня най-добре, когато си разработва темите сам. Мен много ще ме е яд, ако съм на крачка от финала и не успея. Казва ти го човек с 3 образования и добре платена работа по специалностите му. Пожелавам ти успех! :)