Споделена история от Тинейджърски

Страх ме е !!
Първо да се извиня на модераторите,че пиша отново,но искам историята ми да е в тинейджърски,защото самата аз съм тинейджър на 16. Писах си с едно момче,попринцип се знаем и иска голи снимки,аз си ги направих,но не искам да му ги пращам ,но ме притиска много. Също така ми праща някакви линкове,но аз не ги отварям,защото ми се струват съюнителни,какво да правя? Възможно ли е да проникне в телефона ми?

Коментари

1.   Въобще не обръщай внимание на такъв мухльо! Веднага го блокирай, преди да си изпаднала в дълбока депресия! Говори с учител/родител по темата. Сигурна съм, че ще ти помогнат или поне ще те насочат как да постъпиш.

3.   И за двете неща отговорът ми е не. Не отваряй непознати линкове, доста неприятности може да си навлечеш от едно цъкане на линк или цъкане върху реклами от типа на "пий тва да ти порасне..", "наоколо те чакат самотни майки.." и т.н. И за второто НЕ, не пращай снимки. Може да те изнудва, може да ги разпространи, може да ти смаже ако имаш по-слаба психика.

4.   Недей да пращаш снимки. Веднъж дадеж ли ги, не се знае момчето на кой ще се похвали. Шанса да ги покажи на някой, или по-лошо, да ги качи някъде го има. Не го слушай, че ти разправя, че не е такъв и са си само за него.

5.   Блокираш и не си пишеш с подобни типове! Имайте самоуважение бе момичета, вие ако не се уважавате сами и не изисквате, никой няма да го прави.

6.   Бягай далеч, виртуално имам пред вид! Спирай комунисацията веднага, това е митична схема - чичаци по потници се представят за перфектните младежи. Започвате чат, натиска те да пратиш голи снимки. Пратиш ли му, започва изнудването - я пари, я нещо по-страшно. Ще ти каже че ще ги прати я на родителите ти, я на съучениците ти. Вярно ли не си чувала за тази схема? Та това е класика!!Човека лови наивни тинейджъри. Може да звъннеш в полицията например, да дадеш на накой полицай профилът си, паролите си. Ще го спипат ако искат малко разнообразие. Колко ли деца е завлякъл...

facetious

7.   Не му пращай нищо и не отваряй линковете.Тези линкове са вируси

8.   Права си да те е страх и си постъпила много разумно, че не си му изпратила снимките! :-)
Представи си ситуация, в която тези снимки се появят по "Facebook" и други социални канали или бъдат изпратени на твои познати. Не познавам момчето и до каква степен е сериозен, но след като те притиска за подобни неща съвсем не ми се струва стабилен. Та да не почне с тези снимки да те притиска и за нещо друго. В негови ръце те могат да се превърнат в инструмент за изнудване.
Аз съм мъж на 31 г. и също съм бил тинейджър. И знам какви глупости сме правили. А особено когато алкохол е намесен в играта и искаш да се направиш на голям пред някой друг, прагът на задръжките значително намалява. С други думи - нямай доверие в това, че някой младеж/тинейджър ще успее да опази голите ти снимки. Колкото и да е стабилен и добронамерен в това отношение все може да стъпи на криво.

Относно снимките в телефона ти и линковете, които ти праща. Ако не е чак толкова навътре в тази материя, едва ли ще успее да ти проникне в телефона. Така че няма нужда да се тревожиш излишно. Хипотетично е възможно, чрез тези линкове да се зареди програма, с която той да има достъп до галерията или дори да активира камерата на телефона. Ако толкова те интересува, може да се опиташ да отвориш тези линкове от публичен компютър (компютърна зала, ако има още такива). Добре ще бъде да изтриеш снимките от телефона, още по добре ще бъде да форматираш паметта на телефона (или картата), където са се намирали снимките.

9.   Бе ти наред ли си да пращаш голи снимки на някого?
Телефонът ти е най-малкия проблем.

10.   В никакъв случай не му пращай снимките, най-добре ги изтрии и не си прави такива повече! За твое добро е, послушай човек с по-голям житейски опит от теб. Браво, че не си цъкнала и линковете, има един инструмент, IP Grabber - с него може да види от какво устройство влизаш, кой браузър, откъде, кой ти е интернет доставчика, твоето време и други неща, а това далеч не е всичко. А за снимките - гарантирам ти, че ще ги разпрати на познати, а може и да те изнудва с тях. Надявам се модератора да публикува този и останалите 9 коментара, изчакващи одобрение, поради същността на темата. Успех, момиче, не се занимавай с този и не му пращай нищо!

11.   Не е възможно!Успокой се и го блокирай!И не се занимавай повече със него!

14.   С какво те притиска ? Изнудването и принудата са престъпления. Сподели с родителите ти и не се срамувай. Много по кофти е да направиш глупост, за която да съжаляваш години наред.

15.   Спокойно. Проблема е че не можеш да знаеш дали е момче или някой чичка. Мисля, че не може да хакне толкова лесно телефона. Това с голите снимки мисля, че доста хора на около тази възраст го правят. Вного е важно да не си снимаш лицето и ако имаш отличителни бези по тялото.
Така никой няма да може дапдокаже, че си ти и не може да те изнудва. Аз на твое място не бих се занимавала с това момче, ще го блокирам или игнорирам.

16.   Кой нормален човек изпраща голи снимки? И защо? Очевидно си и от малко населено място, нали? Искаш да гръмна всичко ли? Да ги видят всички или? Поне ако пращай има опция само да ги види и веднага се изтриват след това. Марко акъл бе момиче, не страх, акъл. После ще има да се тръгваш, как може? И сома ще си виновна.

17.   Надявам се, коментара ми да е одобрен на време!

Не знам на каква възраст е той, но определено го РАЗКАРАЙ! Никой, ама никой няма право да ти иска голи снимки! Каза,че те притиска, абе ти родители нямаш ли? Майка, баща? Ако се наложи отивай в полицията! Пратиш ли му такива снимки, бъди сигурна че ще ги видиш в някой сайт за възрастни. Дори може да те изнудва заради тях с години! Този трябва да го осъдиш за сексуален тормоз! ДА,напълно е възможно с тези линкове да проникне в телефона ти, и в компютъра ти, от личен опит ти го казвам.

А ти ЗАДЪЛЖИТЕЛНО говори с родителите си, за да бъде спряно това навреме. Ако е пълнолетен може и за педофилия да го осъдиш и за сексуален тормоз!

18.   Благодаря на всички вас. Блокирах го. Дано не ме намери повече. Бяхме познати, та затова ви питах и снимките изтрих. Имаше един коментар да ги форматирам, какво означава това?

Авторката

19.   Със сигурност не пращай нищо!От опита на приятелки знам,че винаги тези снимкк се разпростряняват и то се случва и в страници в инстаграм или групи в телеграм.Не си причинявай такова унижение щом иска това от теб значи не е правилния!