Споделена история от Образование

Италиански или Френски Език? - За уроци
Поздрави! След около месец ще се запиша на уроци да уча трети чужд език, но се чудя между кой от двата - Италиански или Френски? В училище уча английски и той ми е много добре, а втория чужд език, който уча е немски, но то няма да го науча на някакво ниво, тъй като той ще ми е до 11 клас до ниво B1. Не казвам, че немския е безполезен или нещо, но ако ще се учи език - да се учи като хората, а не до някъде и после да не ти трябва. И Италианския, и Френския ми харесват като звучене, и иде ли до култура. Искам да чуя мнения, независимо дали ще е едно изречение или цял "роман" по темата ^^". Та, кой е по-добре от двата? Изкажете мнение, ако не няма проблем :-)

Коментари

1.   Френският е по-труден за учене извън езикова гимназия, с труден правопис. Моето мнение е, че по-добре е да наблегнеш на немския с цел повишаване на нивото докъм С1, с много практика и учене. Но ако път немският не ти е любим и не искаш да го учиш повече,то изборът е много личен между френски и италиански. Италианският е по-достъпен откъм правопис, но и двата езика вече са изместени от по-търсените немски и английски. Ако целта е да научиш много добре един от тях, то френският си заслужава повече. Защо? Защото се говори освен във Франция, още и в Белгия, Люксембург, Швейцария, в много африкански държави и в Канада. Тоест той е по-перспективен за чужбина и с мисъл за бъдеща реализация. Правописът се учи с много писане и преписване на думи. Освен това е много добра основа за учене на италиански и испански.