Споделена история от Образование

Втори чужд език при специалност "Японистика"
Здравейте, имам едно запитване относно специалност "Японистика" в СУ. Спряла съм се на друг университет, със съвсем различна специалност, но все клоня към езиците. Още сега искам да спомена, че не целя да следвам нещо доходоносно или нещо, с което задължително ще се занимавам след това. Искам да следвам от чисто образователна, но в мои си насоки, цел. Тоест това, което ме влече. Спрях се на немска филология и японистика, защото са двата езика, които искам да науча през живота си и които вече съм учила (в училище и на платен курс). Немската филология обаче отпада заради изискването на сертификат по немски. Та, за японистиката искам да попитам какви западни езици могат да бъдат изучавани във втори курс (избирателна дисциплина), на какво ниво е обучението и какъв е процесът на избор на втори чужд език или евентуално всеки може да присъства, в която си лекция иска. Също видях, че се изучава корейски. Същите въпроси се отнасят и за него. Моля, без да се опитвате да ме отказвате, аз не съм решила нищо още, а просто се интересувам от информация.

Коментари

1.   Тези въпроси се задават в учебен отдел. Тук не е най-подходящото място.

2.   И според Вас от университета ще ми отговорят честно на тези въпроси, повече отколкото хората тук, които имат опит или знаят нещо по темата? Защото например на въпроса за нивото на обучението на тези езици те могат да ми кажат много по-високо отколкото всъщност е. Питам тук, това не значи, че не съм или няма да питам и другаде.

3.   Не съм на мнението на номер 1. Към авторката: тези въпроси се задават към студент, който е не в началото на обучението, тъй като и те нищо не знаят, нито към някой обременен от административни проблеми невежлив дипломант. Намери някой третокурсник, най-много четвъртокурсник, като седиш пред канцелариите на филологиите или катедрите. Не съм на ясно в кое крило и къде в университета се намира Японистиката. Във Фейсбук със сигурност има група на ентусиасти, запалени по японската култура и език. Сред тях ще има със сигурност и студенти. Ако лице в лице те е срам на се запознаеш със студенти в СУ по горе-описания начин, то те съветвам да потърсиш във фейсбук група. Макар че, младите май вече не го използвате.

4.   Номер 3, благодаря ти за адекватния коментар. Вече съм търсила момичета, които следват/са следвали Японистика, но не ми приеха поканата, все пак съм непознат човек, нормално. Ще се опитам отново обаче. Благодаря!