Споделена история от Образование

Избор на медицински университет
Здравейте! Тази година съм 12-ти клас и ще кандидатствам медицина. След като вече бях на няколко предварителни изпита, започвам да се чудя кой университет да избера. Разбира се, резултатите ми ще имат водещо значение, но все пак искам да знам има ли определени причини, поради които бихте предпочели един университет пред друг. Интересува ме нивото на обучението, отношението на преподавателите, както и самата среда. Също и в по-горните курсове клиничният стаж. Като цяло съм се насочила най-вече към МУ Плевен и МУ София. Ще се радвам ако споделите добри и лоши впечатления за двата университета.

Коментари

1.   МУ София е по-добре от Плевен. В София са най-добрите болници и специалисти. Това е столицата. Университетът не е толкова модерен като този във Варна, но пък преподавателите в София са по-добри (не като хора, а като умствен капацитет). Успех!

2.   Първи курс съм в МУ Плевен, специалност Медицина. Като цяло изискванията на преподавателите са високи. Вървим с един семестър напред спрямо другите медицински университети и се смогва доста трудно, особено сега втори семестър. Асистентите са изключително добри, занимава им се доста, всяко упражнение препитват и пускат тестове. Доста са мотивиращи. Няма да сгрешиш определено.
Градът е малък, не може да ти предложи разнообразието на София, но се организират студентски купони всеки месец, има активна дейност на СС. Винаги има къде да релаксираш стига да имаш време. Хората са доста приятни, амбициозни и знаещи. Няма да сбъркаш!
Успех!

5.   Благодаря ви за отговорите!