Споделена история от Други

Ех, България
Имам чувството, че България е като гадже, което те тормози, но въпреки това се връщаш при него/нея.
Както се пееше в една песен - за какво ми е любов, която ми дава мизерия, искам да избягам, дай ми свободата, но не мога защото те обичам и те искам. Та и аз така се чувствам спрямо родината. Оставих куп приятели, кръчми, срещи с жени и добра работа в чужбина да се върна заради носталгията. И наистина обичам семейството си и страната. Прексарсна природа, но... да не работиш тук. Не съм имал по-нагли и злобни колеги като българските. И пак ми се иска да се махна, но знам, че ще е трудно.

Коментари

1.   България е чудесна да живееш тук и да плащаш данъци
но
за НИЩО на СВЕТА да не работиш с българи!!!!!
Няма по-долна и лъжлива измет от българина по отношение на работни/парични взаимоотношения.
А аз съм роботил с хора от много нации. Дори индийците уважавам повече.
Само хахо хихи с българи.

2.   В абсолютно същата ситуация съм. Работих няклоко години в чужбина и се върнах тук. Успях да си купя(без кредит) не лошо жилище и да съсздам прекрасно семейство. Започнах и добре платена работа по специалността ми. Обаче злобата, омразата, агресията, които се леят от масата хора тук ме убива. Всеки си мисли, че някой друг му е виновен и длъжен за нещо. В същото време, масата иска да получава пари на готово, без да положи грам усилия. Ако дръпнеш малко повече си натегач, подмазвач и други подобн епитети, ако нещо не знаеш спи пълен глупак и освен присмиване и коментари колко си зле, друго няма да получиш. Любимата дума е 'МРАЗЯ" а любимият израз "аз ги лъжа, че работя, те ме лъжат, че ми плащат", те са двигателят на всичко. Разбира се, това не са всички хора тук, но са достатъчно голям процент, за да се замисли човек струва ли си да остане или е по-добре да преглътне носталгията и да започне от начало някъде, където ще се чувства добре.

3.   Не си сам. Само така се оправят нещата, със хора като теб. Аз също те върнах и не съжалявам, въпреки че имам сходни проблеми като твоите. Е, като се съберем 50 000 човека, които не сме дакърмени със социалистическото кръшкане и размиване на отговорност, мислиш ли че няма да има ефект?

4.   Доста наболяла тема, но за съжаление - АБСОЛЮТЕН ФАКТ! Всичко е точно така, както си го описал заедно с номер 1 и 2. Аз останах в България, защото, слава на Бога, получих уникален шанс за развитие много бързо след завършване (от чужденци естествено). Освен това съм и доста носталгично настроен. Приятели обаче нямам. Всъщност, един, но той пък е в чужбина. Българите имаме тотално изкривено разбиране за приятелството. У нас това означава да имаш кого да смучеш и доиш, да прецакаш възможно най-долно, а след като ползата свърши, вече да не го познаваш. Намирал съм работа на уж "най-добри" приятели, на някои директно съм помагал да започнат точно по специалността си, въпреки че те самите вече над 30 годишни, не си бяха мръднали пръста. На други съм помагал да изкарат десетки хиляди буквално за няколко дни. И когато свършиш работата и видят, че вече няма какво да вземат, вече не те познават. Въпреки, че това пак е лекият вариант. Такива гнусотии съм виждал от дългогодишни "най-добри" приятели, че на човек да му се доповръща. На работното място обстановката е абсолютно същата - злоба, наглост, мръсотии, некадърност, подливане на вода и всичко друго, но не и вършене на работа. В последните няколко години тотално съм отрязал всички и ми е доста по-добре, въпреки че цялата обстановка е ненормална. Може би има едни 15-20% свестни хора, от които поне един ако откриеш, останалите спокойно можеш да ги игнорираш и изобщо не ти трябва да се занимаваш с тях. Неслучайно в чужбина повечето българи странят сънародници. Неслучайно е създаден и героят Бай Ганьо. И неслучайно сме твърдо на опашката на Европа, докато всички останали вървят напред.