Споделена история от Образование

Кандидатстване в ТУ Варна
Здравейте! Пиша тази статия да попитам как точно минава процедурата по кандидатстването в Технически университет Варна и дали се изисква евентуално работа с частен учител по математика за теста по математика. Моля, ако има вече някой завършил там, да пише!
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Ако имаш над 3 влизаш. Куцо, кьораво и сакато се приема само да се запълни бройката. Категорично не ти го препоръчвам. Ако ще записваш нещо с програмиране по-добре погледни Свободния. Повечко струва, но си струва! :)

3.   Студент първи курс съм в ТУ-Варна.
Тестът по математика се провежда онлайн, като въпросите са само с АБВ, никой не те наблюдава дали преписваш. Повечето задачи са елементарни - тук-таме има някоя малко по-сложна, но са много подобни на примерните тестове на сайта им.
Кандидатстването е с оценките ти от удостоверението за завършен първи гимназиален етап (10. клас) оценката от този приемен изпит. Ако не се чувстваш уверен по математика, можеш да кандидатстваш и с изпит по английски. Елементарен е - взима се с по-нисък коефициент, но пак ще ти е предостатъчна оценката.
………………………………..
Университетът не си струва толкова много… Огромна част от студентите не учат, не посещават лекции и упражнения, взимат контролни с преписване. Базата е много стара, сградата - също. Студентският стол повечето пъти е претъпкан и храната не е кой знае какво. Общежитията са доста занемарени, но не най-лошата част.
В двора на университета има дискотека - прави си изводите.

4.   Номер 2, може ли да те попитам дали преди 10-на години е било на по-добро обучението в ТУ Варна? Поне по това, което си чувал/а, да речем.