Споделена история от Образование

Без якета
Здравейте! В училище сме с униформи и много строго ни проверяват. Сутрините вече е 1-2 градуса и когато помолим да сме с якета, учителите и раководството не ни позволяват. Искат да се вижда униформата. Имат ли правото да не ни разрешават?

Коментари

1.   Не ви разрешават да ходите с якета по улицата ли? Или в училище е студено и искате в клас да сте с якета? Обикновено униформите включват суичър или сако, което трябва да е достатъчно за в клас

2.   Да има настинали за статистиката "ковид".
Можете да направите видео и да пуснете из новинарски сайтове, ще им се страни живота и ще има уволнени.

3.   Нямат право! Това е вашето здраве и те нямат право да ви нареждат, като ви е студено ще се обличате естествено.
Давам ти акъл-щом не дават с якета-единият вариант е -ученици и родители заедно се вдигате на бунт срещу училището или поне учениците само, другият вариант е отдолу под униформата, под пуловера-обличаш няколко ката дрехи-памучни, вълнени-те най-много топлят.

4.   Говори с класен ръководител/ директор. Ако пак не разрешат, може да носиш поло под униформената риза.

5.   Пусни сигнал в BTV репортерите като е хубаво да запишеш клип или аудио и кажи че искаш да е анонимен сигнал. Репортерите много обичат подобни темите за защита на здравето и ще ви извоюват правото да носите якета в студа. Намерете и няколко загрижени родители да си отворят устата и директора ще падне на колене. След като медиите са с вас, ръководството няма да е в позиция да ви отмъсти, дори да разкрие кой е подал сигнала, защото рискува МОН да поиска оставки. Успех и смелост :)

6.   Не, но винаги могат да направят мръсно ако са боклуци.

7.   Нямат право да не ви разрешават. Касае се за вашето здраве. Занесете термометър тайничко и направете видео на термометъра без да ви забележат. Поискайте от ръководството писмен отговор с основанията поради които ви забраняват якета в училище. Направете снимка. После някой анонимно да прати материала до btv или друга телевизия и ще видиш какъв скандал ще стане че директора ви няма да знае каква лъжа да измисли.

8.   1-2 градуса в класната стая? Защо ни лъжеш? В класната стая задължително е най-малко 18 градуса, ако температурата е по ниска и не могат да затоплят са задължени да ви пуснат в дървена ваканция.
По принцип нямате право да нарушавате училищните правила! Никой не ви забранява якета извън училище. Училищните правила важат в зоната на училището, разбира се винаги може да стачкувате, това е ваше право, но дали ще успеете да се организирате достатъчно хора за стачка, така че да ви чуят.

9.   И аз съм била в училище с униформа. Никога не са ни забранява ли да сме с яке отгоре. С парно не се топли достатъчно, че човек зимата да може да стои само по риза.
Говори с родителите ти да се обърнат към директора, най-добре повече родители и на други ученици. Чак ако това не помогне, може да се обърнете към медии.
Друг вариант е слагаш си дебел пуловер или якето и отгоре намяташ униформата.

10.   Ти питаш за по пътя до училище ли? Ми носи си яке и в час си го свали. Аз за 12 години винаги в час ми е било топло и съм си сваляла якето.

11.   Това трябва да е някое софийско частно училище с униформи. Чудя се обаче кое от всичките?

12.   11, сигурно е в Русе. Тук всички училища са с униформи, за изключение на частното.

13.   За навън ли става дума и за в клас? Защото навън наистина е студено и ще става още по-студено, така че със сигурност не могат да ви забранят да сте с якета, палта, ботуши и т. н. Ако обаче става дума за класните стаи и изобщо за вътре в сградата е, тогава трябва да сте си униформи, особено ако ръководството е спазило изискванията в стаите температурата да е поне 18 грасуса. Едва ли на 20 градуса ти трябва яке, а и предполагам, че униформата ви не е с къс ръкав.