Споделена история от Образование

Поддържате ли връзка с приятелите си от училище?
Аз завърших преди една година и вече не поддържам връзка с почти никого. Единствено с един-двама човека си бяхме честитили сега Коледа и с един друг приятел обменям повече или малко информация какво правя, как върви висшето и това е. С никого не съм се виждал. Може би ако бях в един град, щях да се срещам често с някои хора. Така че разбирам.

Как е при вас? До кога поддържахте връзка?

Коментари

1.   Ти си в някаква паралелна реалност. От много години училищният живот не е това, което е бил. Докато ходех на училище, а това беше преди 9 години, все още нямаше такава мания по мобилни телефони и повечето имахме телефони, на които се кефехме, че имат радио и фенерче, бяха си с клавиатура. Все пак все още учехме. Имахме много повече уважение към учителите, отколкото гаврата с тях сега във всички училища! Но въпреки това, нямаше единност в клас, нямаше истински приятелства. Откак завършихме, изобщо не сме се събирали, а сме випуск от 100 човека. Няма и да се съберем. С никого от училище не поддържам връзка и не ме интересува, голяма част от тях бяха много нагли и се подиграваха на хора, които имаха здравословни или психологически проблеми, дръвчеха се за щяло и нещяло с по-различните и скромните и т. н. За кво да искам да се събирам с тия гадняри? Никво желание нямам.

2.   Аз завърших преди 9-10 години и понеже почти целият ми клас беше пълно ла*но, с изключение на 1-2 човека поддържах контакт с един от тях допреди 1-2 години. После спрях. Не ги мразя, просто всеки си мисли, че е нещо повече от другия и дори не искам да се сещам за тях. Накратко - лицемери от класа.

Гаро

3.   Имам един приятел - от детската градина до 8ми клас бяхме заедно, но живеем в различни градове, само с него поддържам контакт.

4.   Не, с никой.

5.   Не, почти всички са боклуци, наркомани, работят посредствени професии и държавата им е виновна, че са прости. :)

6.   Завърших средното преди 11 години. Общо взето класът се раздели на две- едната половина заминахме да учим в Търново, другата половина в София.
С тази половина, с която учихме в един град, поддържахме връзка, дори живяхме в едно общежитие през първата година. Но честно казано не бяхме много близки. Класът ми не беше от най-сплотените, дори бяхме доста скарани.
С другата половина от София, съвсем разбираемо почти не се чувахме, освен през някоя и друга ваканция.
След завършването на висшето образование, всеки пое по своя си път.
Семейство, деца, работа, други ангажименти и така. Много рядко си пиша или се чувам с някого. За събиране на класа да не говорим- пет човека на кръст.
Вече на по 30 години сме станали, а още има горчивина от лапешките ни простотии заради които се карахме.

8.   Училище или гимназия. От гимназията имсм близки приятели, с които ве срещаме и до ден-днешен. Дори празнуваме Нова година и рождени дни заедно. Вече 28 г след като сме завършили гимназия. Не живеем в родния град, но в един и същи и се виждаме често.

9.   Завърших преди 4 години. За този период от време не сме организирали среща на класа, но с отделни съученици поддържам връзка.
С тези от тях, с които бяхме приятели, продължаваме да си комуникираме. С някои от тях редовно се виждаме, понеже заминахме в един и същи град. А с приятелите, които предпочетоха обучение в чужбина, само си пишем от време на време, както и се виждаме през ваканциите, когато са си в България.
С други си разменяме по няколко съобщение покрай празници или веднъж на 3 месеца.
С трети се забравихме напълно, но така или иначе не сме били близки.

Отчуждението се усеща, но това е нормално.

п. п. За този период съм посещавала няколко пъти гимназията, която завърших, за да видя класния ръководител и любимите учители. И други завършили го правят.

10.   Здравей!
Завърших гимназия през 2012 година, до ден днешен с най-близките ми приятели от тогава сме си гъсти и си поддържаме приятелствата. Чуваме се и се виждаме често. Стана така, че повечето отидохме в София след завършването и си останахме там.
Част от нас са семейни, но не пречи и се виждаме пак, естествено една идея по-рядко. Караме си и рожденни дни заедно. Приятно е.
С тези които са по-далеч се чуваме по телефона или по интернет. Но когато си идват и минават през София пием по бира.
Така както чета обаче, явно не се случва често. Явно имам късмет.

Поздрави!
М. 29 г.

11.   И аз като номер 5, повечето ми съученици са наркомани и чеп за зеле не става от тях. Завърших преди 4 години.

12.   Само с 1 приятелка и то от дъжд на вятър, особено след като се омъжи и роди, защото вече покрай бебето няма време да се мотаем, пък и аз съм на работа, та вече не е като преди. А и доста време мина, завършихме преди 15 години... ужас как лети времето!

13.   Поддържам контакт с един човек, други съм срещал от дъжд на вятър случайно. Повечето са посредствени отрепки, които или залетяха по наркотици още в гимназията, или работят сега в колцентър и се имат за прас голям (да, колцентър, какъв престиж само). Да си кажа честно, никаква загуба не съм усетил неговорейки с тези "хора". Повечето "приятели" от даскало са ти приятели по нужда - длъжен си да ги срещаш ежедневно, като колегите от работа, та поддържаш някакви елементарни отношения. Мине ли това, нищо не остава. Така бе с началното училище, гимназията, университета и всяка една работа, която съм захванал. И така е по света.

Не си губи времето с хора, които са те позравявали само по нужда. Още по-малко пък се инвестирай в тях. Ще си тръгнат, ще те забравят и няма да им пука.

14.   1 Глупости, 2012-13 вече си имаше смартфони. Даже моят първи беше Галакси С 1, някъде 2010 или 2011 го закупих.