Споделена история от Здраве

Кореново лечение
Здравейте, притеснен съм и искам да знам някой от вас имал ли е следните преживявания, как се е справил с тях:
Преди месец посетих стоматолог заради епизодична слаба болка в долен кътник. Оказа се кариес, изчисти го и ме изпрати. 5 дена след това ме заболя нетърпимо, отидох пак при него и той каза, че е пулпит. Би ми упойка, отвори зъбът, чисто го, промива го, сложи му нещо вътре и го затвори с временна пломба. Следващият час е чак през януари, като няма възможност за по-рано. Силно съм притеснен, защото от тогава са минали едва няколко дни, а пломбата вече се разруши, а в зъбът си вижда хлътнала част и нещо сиво вътре! Не съм ял нищо на тази страна! През отминалите дни изпитвах само слаба моментна болка в самия венец, където е поставяне упойката и общ дискомфорт. Днес отново ме понаболява. Страх ме е да не стане инфекция и или да ме заболи много силно! Свързах се със зъболекаря, но той каза, че всичко е наред, но може би просто не иска да си разваля празниците. Моля за съвет към хората с подобни(същата) истории- има ли оставание да търся спешен кабинет?

Коментари

1.   На мен са ми правили неуспешни коренови лечения на два зъба и се наложи да бъдат извадени. Съветвам те да потърсиш второ мнение и ако трябва да си смениш зъболекаря

2.   Само копелето да не ти е счупило тънкото спиралообразно свредълце за разширяване на зъбния канал в него, както ми се е случвало на два поредни зъба досега, че тогава ще трябва да ръсиш хиледарки и пак няма да могат да ти оправят проблемът. И друго наблюдавай много внимателно зъболекарят ти дали спазва стриктна стерилност по време на работа. Ако го видиш да не си слага стерилни ръкавици и стерилизира с разтвор ръцете непостридствино преди работа или по време на работа пипа с ръце нечисти предмети като мобилен телефон, компютър или нещо такова му тегли една хубава майна и отиди при някой който знае как се работи, защото заради мизерното, нагло, бемозъчно копеле може да ти рецидивира инфекцията.

3.   Смени зъболекаря този очевидно е некадърен! Години наред търпях издевателствата на бившата ми зъболекарка и заради "адекватното "и лечение загубих зъб, така го правеше че пломбата все падаше през няколко месеца стигна се до умъртвяване и след това пак продължи да пада, накрая извади остатъците от него, а наскоро отивайки на консултация за имплант се оказа, че ми е оставила парче от корена вътре, което не ми е създало по чудо проблеми досега.

4.   Ай, стига те плашили човека! Зъбът ти е затворен с гипс и е нормално да се поизрони. Ако имаш силна болка, тогава потърси спешен кабинет. И се успокой малко, че доста си се напрегнал. Не, че кореновото лечение е приятно и евтино, но за сега нямаш причина да се притесняваш.

5.   От автора: зъболекарят прецени, че болките били слаби, разшири каналите и ги запълни окончателно. След отпускане на упойката се появи много силна болка. Било нормално да има такава в продължение на седмица-две. Ужас. Не мога да мисля камо ли да ходя на работа и да си изпълнявам задълженията ;(

6.   Сменяй зъболекаря не е нормално това нещо! И аз съм лекувала пулпит преди години ама не ме е боляло после.