Споделена история от Образование

Прием в Американския колеж в София
Здравейте, тази година съм приета в Колежа и искам да попитам заслужава ли си да учиш там. Таксата е много висока и искам да знам какви са предимствста, които може да ми даде училището пред другите държавни езикови гимназии.
Много ви моля ако има някой, който учещ или учил там да сподели повече информация за обучението - плюсове и минуси.

Коментари

1.   Има тема в бгмама за Американския колеж и там пишат подробно. Моето дете учи там. Сега е в 8 клас и много му харесва. Взаимоотношенията учител - ученик са коренно различни от другите училища. Няма навиквания и обиди. Учителите се отнасят с уважение към тях. Иначе се учи много. Всеки ден имат домашни и правят много проекти по всички предмети.

2.   Дава възможност да завържеш връзки още съвсем млада. Образователни предимства няма, средата е важната.

3.   Имам наблюдения върху хора, които са учили там. Казваха ми, че е адски трудно, че учели редовно вкъщи до 3, 4 през нощта. Едната, която завърши, учи и образование в чужбина, което хич не е евтино, върна се и започна работа за 2000 лева, което не е много, предвид вложените пари и сили в образованието, на 31 е сама без приятел, докато много нейни познати завършили не толкова престижни училища са със семейства и деца. Също знам, че в колежа имало някакви техни си правила, ако не ги спазваш те изключват и за общи оценки под 5 ли беше или 4 също те изключват. Имало много извънкласни дейности, като кръжоци, което е готино. За мен лично не си струва, браво, че си минала изпита за влизане там, който е адски труден, но какъв е смисълът семейството ти да даде една торба с пари, вероятно ги имате, за да ги дадете, вместо да ги сложите примерно да ти се купи жилище? Аз дори да ги имах и да бях влязла, никога нямаше да почна да уча там, има и американска пропаганда, което сигурно е нормално за Американски колеж, но мен не ме кефи Хората които познавам и учеха там, през гимназията вървяха като зомбита от недоспиване, от редовното адски недоспиване.