Споделена история от Образование

Проблем с учителката по математика
Здравейте на всички! Уча в Спортно училище, тенис на корт. В 11 клас ни сложиха нова учителка по математика, понеже предишният ни учител в 10 клас се пенсионира. Тази новата обаче е много строга, та още първия час в 11 клас ме изкара на дъската да решавам задачи, ппц не съм изобщо добър по математика, опитвам се да вдявам нещата, ама не става! Тия задачи са ми трудни, за теорията да не говорим, пък госпожата изобщо не ги обяснява, решава ги за себе си. Та още първия час по мат. на 11 клас ми писа двойка и ме гледаше цяла година на криво, с 300 зора ми остави тройка за годината. Сега обаче в 12 клас правихме преговор вчера за входно ниво, отново ме изкара на дъската да решавам задачи, не се справих особено добре и ми заяви, че тая година ше ме остави на поправителен и нямало да завърша 12 клас! Имам проблеми с математиката големи, отделно тая не обяснява и както трябва, питам я откъде се получи това, тя ти казва - Ми да си внимавал, няма 1000 пъти да повтарям едно и също нещо! При господина чак 4-ки хващах, щото беше по-разбран, ама за жалост го загазих. Във къщи решавам задачи, опитвам се да гледам клипчета в интернет, но нещо пак не става! Чувствам се малоумен! Как да не остана на изпит? Не искам да си проваля всичко! Добър съм в спортната подготовка и имам мечти, да продължа в НСА после! Не искам заради математиката и тая да си съсипя всичко!

Коментари

2.   Тя, че си е особено, просто учи, някой и друг урок, вшдеа, самоподготовка.

4.   Въпросът е какви познания имаш по математика от миналите класове. Понеже ако имаш пропуски, то трябва да ги наваксаш и чак тогава да се опитваш да решиш новите задачи.

5.   Пробвай да гледаш клипчета в Уча. се

6.   Проблем с учителката нямаш, проблем имаш с математиката. Потърси помощ- от близки, ходи на уроци, ако трябва.

7.   Спешно намери частен учител!