Споделена история от Образование

Шофьорска книжка
Здравейте!
Имам нужда от съвет, помощ или препоръки! Преди 3 години записах курс за шофьорска книжка! Ходих на лекции или нещо такова (много претупано и мързеливо се предаваше материала), стигна се вътрешен изпит и... Пълен провал! 87 точки... Изпаднах в депресия, ревах с дни... То това си беше за подигравка просто... Сега пак искам да си я взема. Чета, решавам листовки... Нищо, бе, нищо не влиза в тая глава, дори и тъпотии не мога да запомня... Дори започнах да се ровя за хапчета за запомняне (дано ги изписвам правилно) и търся инструктори, които имат хора, които да пускат по-лесно... Знам да шофирам (знам как ви звучи, но да, подкарвала съм кола на полигони и пусти места), но наистина тези листовки мога да ме докарат до депресия, те са ми най-голямата мъка. Моля за помощ и моля ви, не ме съдете и не ми се подигравайте, дори в момента, пишейки, се треса от нерви какво ще правя. Къде се е чуло и видяло човек да е скъсан на такова елементарно нещо. Все едно да скъсат българин на изпит по български език... Жива подигравка!

Коментари

1.   Какво са листовките? Това е изпит дали знаеш правилата за движение по пътя! Щом не можеш да ги вземеш значи не знаеш правилата и си потенциален убиец на пътя. Никой не оспорва дали можеш да управляваш автомобил на празен полигон, лисовките са изпит дали знаеш кога си с предимство и как да пазиш твоя и жовора на дригите на път пълен с автомобили и пешеходци!!!
Със зубрене и хапчета за запомняне не става, трябва да седнеш и да разбереш логиката на двожение по пътищата.

2.   Не ти трябва кола. Реално и на половината дето изкарват курсовете.

3.   87 точки са си близо. Решавай онлайн на https://avtoizpit. com/. Можеш да се упражняваш докато започнеш да минаваш консистентно.

4.   Прочиташ малко правилника, решаваш в avtoizpit, както са ти казали, отиваш в офиса, където караш курса и там има часове по теория и доста упоритост, за около 2 седмици, ако нямаш други неща на главата според мен трябва да ги научиш, а и като не знаеш питаш в учебния център, длъжни са да ти обясняват, ако не става там ги смени с други!

5.   Здравей!
Това, което ще те посъветвам, е на първо време да разбереш как стоят нещата с предимството на пътя. Повярвай ми, ако го схванеш ще ти бъде много по-лесно на листовките, което ще ти бъде и в плюс, разбира се, защото ако просто въпросите, свързани с предимството, ги наизустиш.. когато излезеш на пътя.. няма да знаеш какво да правиш и можеш да си докараш много сериозна беля. И.. сега ще ти кажа, защо ще ти бъде и по-лесно на листовките, ако можеш да отделяш предимството..
Въпросите, свързани с предимството ти дават най-много точки, съответно, няма да ти се налага да ги наизустяваш, ти ще ги знаеш.. а наизустяването ще ти помогне вече при други въпроси, които се падат на листовките, които НЕ са от толкова съществено значение и съответно се питаш.. това за какво ми трябва да го знам.. ето тези можеш да си позволиш да наизустиш. Говоря ти за въпроси от типа на.. съотношението за мощност/тегло, или примерно на колко метра след знака започва стеснения участък примерно.. тъй като щом видиш такъв знак, не е нужно да си броиш метрите, за да намалиш.. намаляш си предварително.
Надявам се, че съм ти бил полезен!

SM

6.   И на мен листовките ми бяха мъка, но без тях не може. Вземи си учебник, решавай листовките в него и тези онлайн. Няма как. Тегаво е, но за да станеш шофьор, трябва да преминеш и през това.

7.   Преди 11 години взех листовките без грешка. Бях шофирал към година без книжка и шофирах и познавах правилата отлично. Два пъти ме скъсаха на кормуването за пари. В крайна сметка се уговорих с познат от прокуратурата отидох с белязани пари взех изпита без проблеми и няколко месеца по-късно изпитващият беше арестуван и кариерата му приключи. Стана жертва и на разследване от данъчните... От тогава до сега съм водач без нарушения и имам близо 200 000 километра зад волана. В нашата мила родина за съжаление и пълните некадърници и можещите трябва да плащат и после виждаме какво става...

8.   Имам книжка от доста години и да ти кажа как постъпих аз. Купих си листовките и започнах да ги решавам вкъщи буквално до побъркване. Открих, че много въпроси се повтарят и вече дори нямаше нужда да дочитам въпроса. С две думи бях като машина, на 10 листовки правех 1 грешка. Отидох на изпита и изкарах 100. Е, после ме скъсаха на кормуването и го взех от втория път, но това е друга тема. Сега даже е по-лесно, че листовките са онлайн, просто решавай, решавай, решавай... и накрая и на сън ще знаеш кой е с предимство и каква е максималната разрешена скорост на еди си какъв път трябва упоритост.
Успех!