Споделена история от Образование

Обида от преподавател
Ох, много съм отчаян и сдухан след обидата на доцента по корпоративни финанси. Още ме държи. Миналия семестър учихме корпоративни финанси-1 ниво, води се тегав предмет, изпитът е 2 части- писмен- задачи и устен. Успях да мина писмения, задачите не бяха от най-трудните. На устния обаче ме скъса. В смисъл, че по изтегления въпрос си говорих нормално. Обаче после ме питаше каква е разликата и приликата между анюитет, облигация и перпетюитет. Обърках се в обяснението и той ми каза сопнато, цитирам - “За какво сте ми дошъл тогава на изпит?! И за какво изобщо сте записал да учите икономика?! Да бяхте записали спорт в НСА или в полицейската школа! И ми хвърли книжката, не ми написа никаква оценка, но е невзет. Сега на поправка. Тоя семестър учим второ ниво, така наречените корпоративни финансови решения, което е мъка. Пак при същия доцент. Обмислям варианта да прекъсна, не мога да се явявам при този преподавател, това за мен е обида и ще ме гледа с други очи. Стана ми тъпо и гадно, не е като да не уча. Още ме държи. Как се справяте вие с подобни преподаватели? Как да се явя на поправка сега, при тва нещо?

Коментари

1.   Купи ли си неговия учебник?

2.   Много лесно, явяваш се и толкова. Но се подготви добре. Всяка специалност има някои предмети, които спъват цялата група. Спомням си приятелка с 2 по счетоводство, не можеше и не можеше да го вземе. Даже майка й ходи да се разправя с преподавателя. Впоследтвие стана шеф на една голяма фирмена каса. Не свършва светът с една обида. А и той не те е обидил, макар че се е сопнал.

3.   Гледай на нещата така - който не става за нищо друго, става преподавател.
Гледай на него като част от мебилировката в университета и не се впечатлявай толкова много.

4.   И къде е обидата?

5.   Отиваш си на изпит все едно нищо не е било, не мажеш да подскачаш, като 5 г. за всичко което ти кажат.

6.   Сгрешил си специалносна с икономисти е пълно, по-добре стани заварчик ще печелиш бая повече ;).

7.   Не разбрах къде е обидата?
Или ти очакваш отлична оценка за знанията, които имаш.
Приеми, че си бил недостатъчно подготвен.

8.   Има ключови понятия във всяка специалност, които ако не са ти ясни, все едно си оставаш некомпететнтен.
Тези са от ключовите за твоята специалност.
Вместо да те избива на чест и гордост, учи с разбиране, научи тези ключови термини, учи сериозно за поправителния и се яви на него.
Нима не разбираш, че преподавателят ти го е хванал срам, че някои от студентите му вес още не осъзнават основни понятия?
Затова и не ти е писал оценка.
За да ти пиле оценка е нужно да усети, че осмисляш материала, а не зубриш като папагал.

9.   Ако си се почувствал обиден пусни жаба до Ректора или Декана.
В разказа, който прочетох не мисля, че те е обиждал. А, е било по скоро грубо отношение от страна на доцента. Което в никакъв случай не го оправдава.
Ако наистина този доцент няма елементарно уважение към теб и другите студенти, тогава пусни сигнал до Ректора/Декана. Той трябва да предприеме някакви мерки.
Аз също съм ставала свидетел на грубо отношение от преподаватели към студенти. Нямам думи, такива хора трябва да бъдат научени на обноски. Язък за титлите, които имат...