Споделена история от Образование

Проблеми с колеги в университета
Здравейте, студентка съм 2 курс.
От известно време имам проблем с колегите си (тези проблеми се породиха още 1 курс при едно упражнение, когато си пролича разделението по групи). Постоянно ме обвиняват, че не им споделям, че дадени преподаватели изискват присъствие или че даден час се отлага (това се случи само веднъж). Цялата омраза на групичката от 6-7 човека е насочена към мен, защото аз имам отличен успех и те ми завиждат. Те не ходят на лекции, мазнят се на преподавателите, обличат се в предизвикателни дрехи, когато имаме при мъже преподаватели. Още: имат връзки и познават преподавателите и така им пишат шестици. Като дойде време за изпит, преписват или вземат отговорите от по-горен курс.
Обвиненията им стигат до обиди, че съм невъзпитана, конфликтна и че не се държа "колегиално". В чата на групата постоянно пишат дълги съобщения, в които ми търсят сметка за ПОВЕДЕНИЕТО ми. Дори ме привикват на личен разговор да се саморазправяме.
Моля, да ми дадете съвет, как да се справя с тях. Досега опитах по мирен път, но не стана. Лошото е, че няма кой да ме подкрепи. Има няколко момичета, с които си общувам, но тях ги е страх да им се опълчат, въпреки че виждат несправедливото им отношение към мен и към тях като цяло.

Коментари

1.   Не им падайки на нивото. Гледай себе си, отговаряш само за себе си.

2.   Умна си, имаш отличен успех.
Не чети този чат на групата, за да не се натоварваш.
Ходи на лекции, без да се притесняваш какво мислят другите за теб.

Ако "невъзпитана" означава, че не искаш да те използват, бъди невъзпитана.

3.   Учи си и хич да не ти пука даже ако имаш възможност да си взимаш упражненията в другите групи ходи с тях, за да се засичаш с въпросните възможно най -малко. И а като искат да узнаят нещо ами да идват редовно на лекции и това е с нищо не си им длъжна. В първи и втори курс бяхме приятелки една групичка момичета, но едното от тях усещах, че има нещо против мен, държеше поне с мен все едно е нещо повече, с другите нямах такива ядове. Веднъж като бяхме на кафе положих големи усилия да не стана и да разбия чашата в главата и само аз си знам как. След втори курс пътищата ни се разделиха, тъй като по онова време в университета, в който учех първо се влизаше по направление и пак в трети курс се профилирахме по специалности. Срещах я след това макар и рядко по коридорите първоначално ме поздравяваше с мазен тон после и това спря спряхме и да се засичаме а вече не я държа и в контактите си. Хич да не ти пука за тези, ти си там, за да учиш след някоя и друга година няма да им видиш лицата повече!