Споделена история от Образование

Лекарски асистент или медицинска сестра?
Здравейте! Предстои ми да кандидатствам в медицински университет и се чудя кое да запиша на първо желание- лекарски асистент или медицинска сестра. Ако някой от вас учи или е учил едно от тези двете, ще съм благодарна, ако ми каже мнението си и дали си струва. А ако някой работи като лекарски асистент ще се радвам да сподели дали му харесва, какви по точно са задълженията му, къде работи, позволено ли му е да назначава лечение сам или само под ръководство на лекар и като цяло всички неща около професията. Някои от вас ще кажат, че всички тези неща ги пише в Интернет и в сайта на университета, но точно за лекарски асистент няма никакви подробности. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Асистент естествено. Едно време му викаха фелдшер. Той може да работи и като сестра, но сестрата не мжое да работи като фелдшер. Имат право да пишат рецепти и да поставят диагнози. Също и често работят като парамедици по линейките. В малките населени место често заместват лични лекари под шапката на лекар, който примерно в 10 села си има по един фелдшер.

2.   Сестра

3.   Нито едно. И двете работни позиции са страшно недооценени. Че то към днешна дата барман или разносвач на храна да си, ще получаваш доста повече пари от хората, които са медицински персонал. Само зъболекарите имат адекватни възнаграждения.

4.   Нито едно от двете. Супер недоходоностно, а същевременно много стресираща, и физически и психически натоварваща работа. Или се преориентирай към нещо, от което няма да умреш гладна, или смени държавата с тази професия.
Ж25

5.   Слушай само себе си, работата има почивни дни по2/3 дни след нощна смяна и е добре откъм почивка. Иначе омръзва за няколко години.
Ако можеш да учиш за зъболекар е най- добре, но и там е трудно. Повече пари се изкарват като лекар. В бърза помощ има по 3/4 почивни дни, отпуск от 35 дни, много хора работят на по две места.