Споделена история от Образование

Мисия невъзможна
Здравейте, в момента съм на 24 и имам голямо желание да запиша висше образование.
С голяма радост и отговорност бих подходил ако стана студент.
Обаче има доста голяма пречка в това все още да не съм студент и тя е, че за моя голяма жалост в училище бях изключително несериозен ( за което не ще помоля да не ме хейтвате)и поради това имам ниска диплома и затова не искат да ме приемат в нито един от университетите в които съм кандидатствал през годините. Смея да твърдя че имам богата обща култура. Но понеже знам че най-вероятно за пореден път ще се проваля и няма да бъда приет и тази година се отчайвам на моменти и си задавам въпроса - толкова недостижимо нещо ли е в днешно време един млад човек да бъде образован и квалифициран. Някой път наистина се отчайвам и то доста сериозно и се чудя дали да не се откажа завинаги от опитите да стана студент, но от друга страна само със средно образование в днешно време си за никъде.
Вие как бихте постъпили ако бяхте на мое място и какъв съвет бихте ми дали.
Благодаря предварително за отделеното внимание!

Коментари

1.   Какво да ти кажа, не знам. Да си мислил навремето в даскало, вместо да си се правил на готин..

2.   Виена – език (безплатни курсове за млади хора) – работа на 20 часа – ТУ Виена или Виенски Университет. Почти няма приемни изпити с изключение за някои специалности. Има и програми на английски.

НО! Очаквай, че ако си шматарок и 10 години може да ти трябват да завършиш и на много хора така им се случва - натоварването е огромно, както и разлика в нивото ще се появи. Ако си отдаден на ученето за 4-5-6 години ще се справиш. По статитистика за 3 години се справят под 10 процента от хората и никой не ги е виждал тези... :D

по-хубав съвет от това - няма накъде. От Виена до София, дето се вика, и с електрическо колело можеш да се прибереш.... билетът е 140 лв в посока....

Или сменяш града и отиваш в друг БГ голям и тамошните "университети" приемат всичко и всеки на 11-то извънредно класиране....

Избирай, ако наистина ти се учи!

3.   Направо започвай в ЖП-то! Повечето длъжности там се придобиват с курсове, които са и безплатни, а минимумът е средно! Поне ще имаш работа, при това държавна! Заплатата ти ще я превеждат навреме, ще получаваш и ваучери за храна!

4.   Какво точно искаш да учиш и колко ти е ниска дипломата? В наши дни, в България всички взимат. Познавам хора записали с доста ниски дипломи.

5.   В русенския университет ще те вземат, изискванията им са страшно занижени, пробвай там!

6.   Има решение но дали ти отърва да го направиш?
Отказваш се от оценките си от средното образование и се явяваш на испитна комисия наново да държиш испитите.
Така може да получиш по-високи оценки в дипломата и да влезеш във ВУЗ.
Не ти харесва варианта?
А как ще се оправяш във ВУЗа с испитите тогава???
Проблема ти е че си мързелив а говориш си отговорен.
По скоро си отговорно мързелив.