Споделена история от Здраве

Остър простатит или какво?
Здравейте пише ви момче на 23 години.

Проблема дойде преди месец близо. С остри болки в тестисите 2 дни търпях. След което отидох на лекар (джи-пи). А той ме изпрати на уролог. Отидох при един познат, същия ден и той ме прегледа. Каза, че нямам оплитане както си мислех на тестисите и всичко ми е наред, гледа ме на ехограф. Обясни ми, че може би са бактерии в семенните канали. Даде ми направление за микробиологични изследвания.
Направих ги, урина и сперма като секрети. Изследването на урината се оказа стерилна. А на спермата се изолираха само някакви стрептококи.
Отново отидох на уролог и ми предписания антибиотик, който пих 1 седмица, после пак същите изследвания. При урината се оказа същия резултат, но при спермографията се изолираха други стрелата или нещо от сорта. Пак бактерии, от лабораторията жената каза, че не били страшни тия бактерии и с времето щяло да ми мине от само себе си.

Сега идва въпроса ми?
Дали да продължавам да пия от антибиотика, дали да не изчакам още 1 месец и пак да си направя тези изследвания? Дали да не сменя лабораторията? (за Пловдив става дума).
След разговор с доктора каза, да изчакам месец и пак да си го направя изследванията.
Но да не стане някакво усложнение?
Вие какво бихте направили?
Благодаря!
П. с. Ако има правописни грешки се извинявам предварително!

Коментари

1.   Директно отговарям на въпроса ти. Ако съм на твое място, ще изпия предписания антибиотик до край. От коментара ти не става ясно дали ти е бил предписан за седмица или повече, но някои бактерии изискват по- дълго лечение, една седмица може да не е достатъчна. Само че не зная дали ще има ефект, ако си го прекъснал за повече от 12 часа.
Ако имаш съмнения, че не си излекуван докрай, намери друг уролог и си направи изследвания отново каквито той ти предпише. Мисля, че трябва да изчакаш седмица поне до следваща лаборатория, защото приема на антибиотик може да компрометира верността на резултата.
А колкото до лаборантката, тя няма нужната квалификация на доктор, за да казва какво да правиш или да не правиш. А и няма право на това.
И последно, ако някой тук се опита да ти казва какво може да ти има или да ти дава съвети какви лекарства да вземаш, не обръщай внимание на тези неща. Само доктор и след направените нужни изследвания може да ти каже какъв ти е проблема.

2.   И аз съм пил антибиотици заради урологични проблеми, знам, че е неприятно. Според мен ако имаш финансовата възможност не е лошо да чуеш още едно лекарско мнение, в Пловдив би трябвало да има добри специалисти, проучи малко уролозите, да ходиш при познат лекар си има предимства, но не е гаранция, че ще ти назначи правилно лечение. Друга лаборатория също не е лоша идея. Тук обаче никой не може да ти каже дали да пиеш или не антибиотика, виждаш, че лекарите понякога дават различни мнения, та какво остава за пишещите в този сайт.
Сега имаш ли болка или дискомфорт, забелязал ли си нещо необичайно при еякулация, примерно да свършваш много бързо?
Мъж на 24 години