Споделена история от Образование

Как да се концентрирам?
Здравейте. Писал съм и преди в този сайт и съм забелязал, че хората тук наистина помагат.

Сега проблема ми е, че трябва да науча разни неща, но нямам желание да го правя. Знам, че отговора е "Просто да седна и да ги науча", но точно в това е проблема, че уча, уча половин-един час и накрая все едно нищо не съм учил. На концентрацията ли се дължи това? Ако е така, как да се концентрирам?

Коментари

1.   Всеки си има своя начин за концентрация... Аз, например слушам музика докато уча. Не мога да живея без нея, дори често заспивам с нея. Но нещо много хард, а тиха и успокояваща, без значение жанра. Знам, че може да ви е странно, но се получава. Така че се замисли какво те кара да се отпуснеш и изчистиш ума си! Може би там е отговора, който търсиш

NoBody

2.   Дължи се на липса на мотивация, оттам и липсата на концентрация. Но не можем да бъдем винаги мотивирани, винаги във върхова форма и т. н. Така, че приемаш, че това е нещо, което трябва да се свърши, гледаш на него като на работа и просто си налагаш да го свършиш. В края на краищата не винаги това, което трябва да учим ни е интересно или ни се отдава лесно. Няма кой да го свърши вместо теб!

3.   Дължи се на липса на интерес. Не знам едно време си учих уроците като карах сестра ми да ми ги преразказва. Някак така ми беше по интересно, сега в работата ми пак е така, ако трябва да седна да чета за нещо си как трябва да се направи абсурд-пълно безинтересно занимание, обаче като ми покажат и ми обяснят как става бързо зацепвам

4.   Прави са горните отговори. Само мога да допълня, че ако отдавна не си учил е възможно мозъка ти просто да е "излязъл вън от форма" и да не може да абсорбира. Просто ти трябва малко време докато се пренастроиш. След време ще ти бъде много лесно.

5.   Наистина май е от липса на интерес. Когато ми е интересно винаги успявам, но когато ми е безинтересно, просто не се получава. И за мотивацията съм съгласен. Ще видя утре как да се "пренастроя" така, че да съм мотивиран и да ми е интересно.

Благодаря.

Автора

6.   Пий Ред Бул, аз така си взимам всички изпити.... и с коз става, но там трябва специална нагласа ; )

7.   рибеното масло ще ти помага азз от 3/4 годишна все пия и се контролирам :)