Споделена история от Образование

Имам три двойки по математика
Имам три двойки по математика.. Шести клас съм и много ме е страх да не би госпожата да ме остави да повтарям. А и постоянно като получа двойка госпожата ме излага пред целия клас и казва и всички ми се смеят и направо потъвам в земята от срам! Моля Ви кажете ми какво да правя!

Коментари

1.   Ами постарай се да нямаш повече двойки... седни и учи!

2.   Сядай да учиш, какво друго да правиш. Всеки учител си има ден и час за консултация. Отивай на консултация, ако нещо не ти е ясно, госпожата ти да ти обясни. Но най-вече си зависи от теб - започни да учиш и няма да те оставят на поправка.
xperia

3.   ТРИ двойки? Човече, изкарай поне още 2 петици! Страшно е, има голям шанс да те остави. Стягай се!

4.   Седни и научи математиката. Сега ли се сети, 27 дни преди края на годината, че имаш проблеми с предмета. щом си толкова зле, че тройка не можеш да вържеш, значи поправителния ти е в кърпа вързан. Как се поправят три двойки за 20 дни, каузата е немислима, учи поне за поправителния. Всичко го пише в учебника, има и примери как се решават задачите, и задачи за тренировка, просто трябва да се седне. Какво толкова сложно има в шести клас, че да не можеш да вържеш тройката? Научаваш си теоремите и формулите за лице и обем457 и това е.

5.   Учи!

6.   И аз бях закъсала така по математика, само че в девети клас. Отличничка бях, но по този предмет.......бях пълна скръб.
Писна ми обаче да имам само двойки. Седнах и започнах да уча-чета теория, решавам задачи. Амбицирах се и изядох учебника-там всичко пише. На следващото контролно си реших задачите сама, без да чакам някой да подхвърли листче с решенията. Като връщаха контролните, учителя остави моето за накрая. Имах 6. Понеже не ми вярваше, че съм се справила сама, ме изкара на дъската да реша всички задачи отново. Реших ги всичките. Целия клас ми ръкопляска. Издрапах тогава, поправих си двойките.

Когато имаш желание и се потрудиш, нещата се случват. Дори да отидеш на частни уроци, трябва да си почел малко.

Като студентка учех висша математика. Не ми беше много ясно и се записах на частен учител да ми обясни това-онова. Да, но жената каза- сядаш, четеш и идваш и питаш какво не ти е ясно. Не искам да ме гледаш като теле. Така и стана.

Отклоних се малко, за да ти дам примери. Нямаш много време до края на годината, така че дай всичко от себе си и разруши този порочен кръг. Успех!

7.   И аз в 6ти клас имах 3 двойки и първия срок ми остави 2ка и втория 3ка имах 2 2 4 3 ;д ако ти е добра госпожата, може да ти остави 3, а ако не е ще те остави на изпит 100%

8.   Честно казано, с такива оценки май бих предпочел да отида на изпит... Сядай си на задните части и учи, ако трябва ходи на уроци и на поправката спокойно може да изкараш и доста прилична оценка.
Накрая като се гледа успеха, никой не го интересува редовна или от поправка е оценката, а колко е...
5 на поправка е за предпочитане пред измъчена редовна 3-ка.
Успех!

9.   Помоли родителите ти да ти помагат, ако са много заети или не могат да ти обяснят кажи на госпожата да ти обясни много подробно, защото ти е сложен този предмет.

10.   В 6-ти клас и аз по математика бях зле, нищо не разбирах... малко преписване 3, 4 1 път 5 и горе - долу се измъкнах някак, но после 7-ми клас нямаше как да не ходя на уроци. 6-ти клас пропуснеш ли или само 2, 3 караш много зле после, за това по - добре учи :)

12.   Вчера и аз правих 10-минутка по математика (това са 2 задачи за 10 минути от часа) и това беше, защото някои говореха в час и госпожата се изнерви, каза, че ще правим контролно и излезе от стаята. И така и стана. Понеделник правихме контролното и аз не можах да реша задачите (на мен ми трябва повече време по математика, защото аз съм много зле и не ми стигна времето). Едната задача едвам я реших до половината, а другата я реших, но знам че ми е грешна, защото беше от домашната и аз я бях решила сама, а пък на контролното не можах да я реша и сега адски ме е яд!! Мисля, че ще изкарам 2, но се моля госпожата да ми даде някакви точки задето знам формулите. Аз съм 7 клас и не съм получавала двойка, но математиката ми е слаба и в 6 клас имах 3-ки в първи срок, а във втори започнах да се стягам и получавах 5 и 6. В момента съм болна и стоя вкъщи и по-хубаво, защото не искам да си чувам оценката. Гадно ми е и мама и татко знаят, че може да изкарам двойка. Те не ми се карат за оценки, защото знаят, че аз се старая. Надявам се като свършат часовете приятелката ми да дойде до нас и да ми каже, че имам 3, а не 2.. Но аз знам, че и да е 2 ще стана и ще я поправя, не ми пука колко време ще ми отнеме, но ще я поправя! По-добре кажи на родителите си, защото после като я видят в бележника ти и те питат каква е тази двойка и защо не си им казал/а как ще отговаряш? Другият начин е да я поправиш и тогава да я показваш.. Успех :)

13.   Много съжалявам за миналия коментар! Мой е, но обърках! Бях отворила в този сайт 2 теми - едната е тази, а другата за едно дете, което го беше страх да каже на родителите си, че има двойка по математика. Този коментар беше да другата тема.. Извинете ме...

14.   Пробва ли да седнеш и да научиш материала от учебника?

16.   И аз съм така в пети клас. Имам две тройки по математика, защото и аз бях като тебе, но съм в пети клас и ми се объркваха нещата, защото изобщо не ме интерасува математика! И дори да искараш 2 пак можеж да си я поправиш с много учене или отивай на консултация да помолиш учителката да ти помогне!

17.   Ако ти е трудно и в училище с това ходи на уроци.

19.   Ще ти помогна да се справиш - имам опит в това - става и по скайп - ако искаш нека да опитаме

20.   Аз имам 3 двоики по-математика. госпожата ми се прави на лоша но не е. да ли ще ме устави на изпит?

21.   И аз така. Аз съм в пети клас, и математиката не ми е добре. Първия срок ми остави 2-ка. Сега втория срок почнах да уча и изкарвам 3 и 4! Ако искаш да не оставаш на изпит, по добре учи! И ще видиш че като учиш всичко ще ти е лесно, ли пък ходи на уроци като мен, за това почнах да я разбирам математиката. :-))))))))))

24.   Имам 6 по всичко и съм доволна :) ноо по математика се иска разбиране не е като история да го наизустиш... Решавай задачи старай се повече и така

25.   А аз се притеснявам, че получих първата си 4-ка по мат. Уау!

26.   Изкарай една 3-ка втория срок и лятото е твое

27.   8 клас и съм същата! Толкова ми е трудно и го мразя този предмет! Не си правя труда да седна и решавам задачи пф!

28.   Здравейте аз също мразя Математиката но без нея не може. Приятели помощ за математик нямам но седенете да решавете знам че е трудно ,но трябва толкова от мен до скоро!

29.   Хора да питам :Д ако изкарам 2, 2, 3, 4, 5 и да кажем още една 5чка или 4ка ще хвана ли 4ката за срока???
Не защото точно математиката ми куца пък съм 8 клас и е бая трудно

30.   Можеш според мен можеш 4-ката аз пък сигуно ще съм с 3-ка гадно мие но ти искарай още една две 5-ци за да си сигуна че си за 4

31.   Няма да те остави 100% ....

32.   отиди след часовете при директорката и говори с нея, разкажи ? как те унижава. може да си била за двойка, но няма защо да те унижава, непрофесионално е и неправилно. кажи ?, че дори да си знаеш, като си помислиш за тези унижения, се спичаш и не можеш да си спомниш.

33.   Аз съм 9 клас. По математика имам : 2, 2, 2, 2, 3, 3, 3, 3 и една 5.... Според вас госпожата ми ще ме оставили на изпит? G

34.   Сядай да учиш това е

35.   учи повече

36.   Искам да попитам ако имам 4, 4, 3, 5, 5 ще успея ли да се хвана за 5та.
Благодаря предварително

37.   След като не искаш да учиш, друг вариант освен този просто няма:
-Преписвай.
Ако ти е трудно и нямаш шанс за преписване, трябваше да се досетиш по-рано и да смениш училището където не се учи толкова. Хаха :D

38.   Ела в 8клас да учиш математика :) (тогава ще ти не иска да умреш)

39.   Споко, няма нищо страшно. На мен госпожата ми по математика ми остави 5 за първия срок и ако се постарая втория, ще имам шанс за 6, щото много се старах тогава. Ама тоз срок станах малко мързелива и има малък шанс това да се случи. Но по география и само защото ме тормозеха от стария ми клас не можах да уча. Едва 3-ка завързах. Сега съм в нов и ще се постарая повече. Сядай на дупето си и учи, защото с тази 2-ка доникъде няма да я докараш. Завържи 3-ка и си вън от застрашаване да не завършиш

40.   Споко, няма нищо страшно. На мен госпожата ми по математика ми остави 5 за първия срок и ако се постарая втория, ще имам шанс за 6, щото много се старах тогава. Ама тоз срок станах малко мързелива и има малък шанс това да се случи. Но по география и само защото ме тормозеха от стария ми клас не можах да уча. Едва 3-ка завързах. Сега съм в нов и ще се постарая повече. Сядай на дупето си и учи, защото с тази 2-ка доникъде няма да я докараш. Завържи 3-ка и си вън от застрашаване да не завършиш

41.   Споко, няма нищо страшно. На мен госпожата ми по математика ми остави 5 за първия срок и ако се постарая втория, ще имам шанс за 6, щото много се старах тогава. Ама тоз срок станах малко мързелива и има малък шанс това да се случи. Но по география и само защото ме тормозеха от стария ми клас не можах да уча. Едва 3-ка завързах. Сега съм в нов и ще се постарая повече. Сядай на дупето си и учи, защото с тази 2-ка доникъде няма да я докараш. Завържи 3-ка и си вън от застрашаване да не завършиш

42.   Споко, няма нищо страшно. На мен госпожата ми по математика ми остави 5 за първия срок и ако се постарая втория, ще имам шанс за 6, щото много се старах тогава. Ама тоз срок станах малко мързелива и има малък шанс това да се случи. Но по география и само защото ме тормозеха от стария ми клас не можах да уча. Едва 3-ка завързах. Сега съм в нов и ще се постарая повече. Сядай на дупето си и учи, защото с тази 2-ка доникъде няма да я докараш. Завържи 3-ка и си вън от застрашаване да не завършиш

43.   Споко, няма нищо страшно. На мен госпожата ми по математика ми остави 5 за първия срок и ако се постарая втория, ще имам шанс за 6, щото много се старах тогава. Ама тоз срок станах малко мързелива и има малък шанс това да се случи. Но по география и само защото ме тормозеха от стария ми клас не можах да уча. Едва 3-ка завързах. Сега съм в нов и ще се постарая повече. Сядай на дупето си и учи, защото с тази 2-ка доникъде няма да я докараш. Завържи 3-ка и си вън от застрашаване да не завършиш

44.   Ето ми оценките по математика и зип математика:
1-ви срок:
4, 4, 4, 6, 6, 3 (тройката не ми е вписана в бележника )
Оценка за срока :5
Втори срок:
4, 5, 5, 6 и една шестица, която не ми е вписана в бележника. С тези оценки имам ли шанс за 6.
Това са оценките ми по БЕЛ и ЗИП БЕЛ (госпожата от стария ми клас беше много строга и супер смотана )
1-ви срок:
5, 5, 4, 4, 25;4,
Оценка за срока:4
Втори срок:
3, 50(непълно 4), 4 и невписана в бележника 5-ца, петък ще имам контролно и ще се надявам на 4 или 5, защото 4ката ми е обикновената оценка, но някой път е и 5.
Оценки по английски:
1-ви срок
Оценка за срока :6
2-ри срок
5, това ми е единствената оценка за този срок
По ЧП :
1-ви срок
Оценка за срока :3
2-ри срок
2 (щото трябваше да правя домашно за химични реакции в клас, ама госпожата като ми се навика, казва, че съм я лъгала, че съм гледала от учебника, аз твърдя, че това не е вярно и като свърши часа си събрах нещата и избягах от последния час, с което си спечелих едно неизвинено отсъствие, а ако направя три неизвинени, изхвърчам от училище )
Толкова щото стана прекалено дълго. То аз по ЧП разчитам да препиша и съм вън от опасност. Мислите ли, че нещо разбирам по предмета? Да, ама не?

46.   Леле, тая твойта по математика е някаква ужасна бе, как може да си го позволява-чак пък да те излага пред целия ти клас, това си е просто недопустимо, преподавател ми било това! ... Що не си се обърнал/а към директора, а??
А иначе ти си направо като мене-с таз разлика, че на мене проблемите ми с математиката тръгнаха още в 5-ти клас, но тогава поне и двата срока, нямах проблем и си имах 3, и за годината! Иначе от 6-ти клас нататък, подобно на тебе, започнаха наистина сериозните ми проблеми с тая математика, а у 7 клас за малко да остана на изпит-ако не беше баща ми да идва да говори с госпожата, да ме изпитва само на теоремите и дотам, нямаше и 3 да помириша за годината, и така си кандидатствах след 8 клас, само по успех! ... Въпреки, че поне по алгебрата тогава имах някви 3-ки де, но...
Па споко, и аз, ама у 12. клас чак, като беше стереометрията, целия 1-ви срок само 2 имах, но тъй като госпожата ни беше разбрана и добра, и не искаше да ме "пенсионира" с таз математика, си ми остави 3... В твоя случай е наистина гадно, че си с такава учителка, по такъв предмет! ... Но спокойно, приятел, и това време ще мине-и аз преди 15-тина години бях тъй, гадно беше, но... времето минава и лекува, донякъде! ... В живота трудно ще ти влезне в приложение математиката, някой ден, освен ако не се занимаваш с нещо, което да иска от тебе сметки, и пр.

47.   При мене е същото по математика. Изпитваха ни и знаех, че почти нищо не съм успял да реша, и казва дай бележника. След това отивам да го взема и въобще не го поглеждам защото знам какво пише, а тя защо не си видя оценката? Отговорих и, че много добре си знам оценката още преди да е написала в бележника ми. Отворих бележника и казах, да имам слаб 2 нищо ново съученици.

50.   Помоли родителите ти да ти купят абонамент в уча се, там гледай видео уроци и прави тестове след видео уроците, бях като теб, но се поправих с уча се, ако ти е скучен този смотан учебник, отвори уча се!