Споделена история от Образование

Оставам по математика...
Здравейте! Аз съм момиче от 5-ти клас и нещо пропадна в живота ми... разбрах, че оставам по математика на поправителен. Борех се за 3, но явно не съм успяла... Не мога и не искам да казвам на нашите за това. Толкова ще се разочароват от мен, че направо имам чувството, че ще ме изхвърлят от в къщи! Но те не са такива. Няма значение, но аз оставам на поправителен, a момче, което е 1000 пъти ПО-ЗЛЕ по математика от мен - НЕ! Е сега в мен или в г-жата е проблема?? ! Сега чак разбирам, че е трябвало още в началото на годината да уча много, но вече е късно! На 15 сме ваканция, но аз не я усещам... няма никакво време за още тестове, за да докажа, че не съм за 2, нито за 3, а за 4! Но няма смисъл, вече са ни оформили и нашите като ми видят бележника и направо виждам живота си на лента! Всичко ще свърши, няма да мога да вляза в гимназията, в която искам и това е! ;( Не знам, дали ще ми олекне като Ви го разкажа, но Ви го споделям, защото искам някакви насоки как да кажа на нашите това и как да издържа изпита? Знам, че няма и Вас много да очаровам, но единствено математиката ми е проблем!
Благодаря предварително (въпреки, че е твърде късно),
Д. П.

Коментари

1.   Не е толкова страшно. Вярно не е приятно ама не е болка за умиране.
Аз съм оставал и по Български и по Английски и по математика. По Български и Английски беше защото учителките се бяха заяли с мен а не толко защото не знаех ама по математика си го бях заслужил :)
Сега е важно да се стегнеш и да го вземеш още на първата сесия. Хвани някои малко по голям да ти обясни как се решават задачите. Методите са еднотипни само трябва да се научиш за коя задача кой да прилагаш.

2.   Ще се справиш не е трудно

4.   Първо спокойно! Вашите отначало сигурно много ще се ядосат, но ще им мине. И аз съм оставала на изпит по математика при една мн гадна госпожа , но го взех от първия път. Оказа се, че не е толкова страшно, а и половината даскало беше останало по математика :D. Е, накара ни да научим няколко задачи...аз научих само една и ми писа тройка. И влязох в елитна гимназия. Така че споко, имаш време. Гледай да си вземеш изпита с първия път и пак можеш да влезеш в гимназията! Успех!

П.П Ако госпожата ви е пекана можеш да я помолиш да те изпита на някоя задача до 30ти, все ще намери време за теб. Дръпни я някъде настрани и поговори с нея...сама каза, че е пуснала някое момче, което е по-зле от теб по математика...дай й пример с него, сигурна съм, че ще ти даде шанс!