Споделена история от Образование

Имам двойка на тренировъчния тест.
Имам двойка на тренировъчния тест по математика. Знам, че оценките не се пишат, но майка ми очаква поне 4. Как да и кажа, в предположение, че ходя на уроци по математика и повярвайте, до сега да съм за 2 щом имам 3-4. Наскоро говорихме за бъдещето ми и то сериозно. Математиката не мога да я науча а искам да отида в елитно училище, като "Елиас Канети " и да уча икономика, но ми трябва математика. Много е трудно, особено като си на ръба и искаш да се захванеш. Направо ужасно се чувствам. Ужасно е, много искам да съм по-добра.

В първи модул направих само 16 задачи а във втори една. А казах на майка ми, че съм решила поне 20.. Наскоро бях наказана, заради успеха ми. Найстина не знам какво да правя. Да знам, "захващай се да учиш" трудно е. Когато особено го кажат възрастните хора, а на времето на моята възраст са били по-зле и са ходили по "купончета"! Не искам да разочаровам, майка ми по дози предмет. Тя плаща за уроци всяка седмица по 10лв, уш научавам, но само ако съм там мога, имам ужасно тъпи грешки, инъче като отначало на тази учебна година бях страхотно! Всичко за съкратено умножение, всички формули ги знам, но стигнахме до разлагане а сега и отсечки и съм като кухо дърво!

Коментари

1.   И аз бях и още съм зле с математиката. Донякъде е нормално. Точно разлагането и на мен не ми се отдава. Иначе имаше един лаф- Статистиката показва, че 84% от учениците не са наясно с математиката. Хубавото е, че аз съм от останалите 13% ;д Споко, всичко с времето ще си дойде. Като ти улегнат знанията всичко ще ти е по-леко. А и матурите не са такъв ужас, какъвто го описват.

2.   Мила авторке не е вярно, че големите сме ходили по купончета! Родителите ти са около 25 години по големи от теб и ако сравниш техните резултати от знания тогава с твойте сега, техните ще са много по високи, защото образованието беше по-стегнато и строго преди 25 години.
Математиката е точна наука и ти трябва малко логическо мислене да я разбереш. Пети и шести клас математиката е много по трудна от седми, но изглежда ти отдавна си й изтървала логиката. Съветът ми е да прочетеш определенията от учебника и да се помъчиш да ги разбереш, това са онези две изречения в урок който са оцветени. Не е важно да ги знаеш на изуст важно е да си ги разбрала. Теоремите като ги знаеш разбираш ли ги, отговаряш ли си на въпроса защо е така, а не другояче. Ако не знаеш правилата от пети и шести клас това може да ти помогне: http://format. netne. net/
Глупаво е да не разбираш математика и да искаш да учиш специалност тясно свързана с математика. Избери си нещо друго от което разбираш, което ти харесва да се занимаваш.

3.   Аз от кога говоря, че училището е излишно и създава само проблеми на децата, ама никой не ме слуша. Та, мило дете, виж сега. Не на всеки му се отдава математиката. Има добри математици и лоши математици. Разбирам какво е да си в твоето положение. Насочи се към професия, която не изисква математика. А за изпитите пък въобще не се притеснявай - никой не го боли факса в коя гимназия си завършил. Важното е след 12 клас.

Успех! Venjus

4.   Аз също имам този проблем пълан математичести кретен.. От първи клас до 9 нищо не вдявам. Опитвам се решавам задачи до полуда, но просто не мога и не мога. Не на всеки му се одава математиката, насочи се към някоя друга гимназия която не е с икономика и математика.. Не мъчи нещо което не ти се одава