Споделена история от Образование

Право или Банково дело е по-доброто???
Здравейте на всички. Аз съм момиче и се чудя коя от тези две специалности е по-доброто, кое има по-широка перспектива за бъдещето. Адвокатка или финансистка е по-добрата и сигурна професия? От коя се взима по-добра заплата и коя е по-търсена. Чувала съм, че в банките хората се намърдват с много връзки и половинта завършили стигат само до счетоводители и т. н. Имам нужда от съвети. Моля пишете всички които знаете каквото и да е за тези две специалности и професии, помогнете ми да си избера правилния път и след време да има 1 безработен по-малко! Коя от тези професии е по-трудна и с коя ще си намеря по-лесно работа след завършването. Ако някой също знае какви са заплатите на адвокатите и има ли тази професия реализация в чужбина. Нека хора които работят тези професии да пишат какво е тяхното мнение по даденото работно положение както и какъв е началния и по-нататъшният капитал? Коя от специалностите се изучава по-дълго и имали хора с тези професии извън страната ни.

Коментари

1.   Ей зат'ва България няма да я бъде и нашите студенти са най-големите некадърници и за нищо не стават! Щото всеки пита - кое е с по-голяма заплата да го запиша? Ама не мисли дали го влече, дали е за него, дали ще може да се реализира пълноценно, дали ще може аджеба да си върши работата после? ! Не, важното е да избута, пък каквото стане... ЛИПСВАТ ни добри специалисти в БГ...

Палав Мечок

2.   Висшето образование в България за съжаление е такова, че няма почти никаква практическа насоченост, завършването на дадена специалност обикновено не означава нищо.

Аз уча право, но не защото очаквам да стана адвокат, нито защото мисля, че като завърша ще правя "лудите" пари. Записах го, просто защото знам, че ще получа комплексни знания в най-разнородни области, които знания наистина бих могъл да приложа в живота, независимо дали съм юрист или не.

3.   И с двете специалности се пренасити вече, така че което и да избереш все ще ти трябват връзки. Що се отнася до заплащането мн. зависи каде ще работиш и на каква позиция ще си.

Според мен по-скоро трябва да си помислиш кое повече те влече или кое повече ти се отдава - математиката или БЕЛ и история. А ако нямаш проблеми със самите предмети си помисли кое повече би искала да работиш.
От опит мога да ти кажа едно - преди 4 години бях сигурна, че искам да уча това, което уча в момента, но сега вече не съм на същото мнение....
По принцип човек разбира дали е за дадена работа в момента, в който завърши или още по време на обучението си...
Преди да вземеш каквото и да е решение си помисли мн. добре...
Услех

4.   банка или адвокатска кантора?
Ако си рационална и ти се отдава математика, сметки и финанси,
но
ако си хуманитарна и състрадателна, но правдива, и ти се отдава бълг. ез и история, тогава право

5.   Ако не ти се отдава какво правиш? Ако ти доскучае след първия семестър, ако не ти е по душа? Ако материята не я разбираш?

Не тръгвай с илюзията, когато кандидатстваш да учиш каквото и да е, че след като завършиш си автоматично ЗАСТРАХОВАНА ОТ БЕЗРАБОТИЦА.
Намери онова, което ще превърне работата ти в хоби, а не в досадно изпълнение на заповеди за най-кратко време. Изборът ти се води заради заплащането и страха от безработицата, но това ще ти бъде най-голямата грешка, парите няма да направят работата ти в приятно преживяване, не казвам, че трябва да си като на пътешествие в Бора Бора, но досадната работа е като да си чистиш стаята в най-готиното време от деня. Не те удовлетворява и колкото и пари да взимаш пак се чувстваш нещастна и неудовлетворена от труда. Това е моя съвет. Колкото по-осъзнато правиш избори толкова по-малко ще съжаляваш.

Вики