Споделена история от Образование

Oбразование - проблем
Здравейте! Исках да задам няколко въпроса:
1. Ако завърша Средното образование с 5 ще ме приемат ли в добър университет?
2. Обмислям идеята да се преместя в друго училище заради непрестанния тормоз на учителите и неоценяването на знанията на ученика. Добре ли ще е да го направя?
3. Уча в едно от най-елитните училища в града ми. Чудя се дали това ще ми донесе "точки" при кандидатсване?
4. Моля за насоки какво е най-добре да се кандидатства в днешно време?

Благодаря ви за мненията! Моля, подходете сериозно с отговорите, защото наиситна се нуждая от помощ!

Коментари

1.   1. Ако завърша Средното образование с 5 ще ме приемат ли в добър университет?
- Има шансове да те приемат. Погледни баловете за специалността и изчисли колко минимум трябва да имаш на кандидат-студентския изпит, за да влезеш. Също така балообразуваща не ти е цялата диплома, а само два предмета от нея, която варират според специалността. Ако имаш по ниска оценка по тези предмети, можеш на края на 12 клас да запишеш 3 повишителни изпита. Каквото оценка изкараш на изпита, така се пише в дипломата - дори и да е по-ниска.
2. Обмислям идеята да се преместя в друго училище заради непрестанния тормоз на учителите и неоценяването на знанията на ученика. Добре ли ще е да го направя?
- Еми никой не знае каква е реалната ситуация при теб - дали ти имаш прекалено самочувствие и смяташ, че си недооценен или в действителност има пристрастия.
3. Уча в едно от най-елитните училища в града ми. Чудя се дали това ще ми донесе "точки" при кандидатсване?
- Никакви точки не ти носи. Като подаваш документи се гледа какви озенки имаш, а не дали са от немската в София или от единствената гимназия в някое двухилядно градче.
4. Моля за насоки какво е най-добре да се кандидатства в днешно време?
- Еми това, с което искаш да се занимаваш. Добър ли си в професията си с повече упоритост и малко късмет ще намериш добра реализация. И най-преспктивната специалност да завършиш, учиш ли я с мъка и ако не ти върви и ти е безинтересна, няма много да постигнеш.
Ана

2.   1. Във ВИНС Варна взеха една приятелка с 4-ка в дипломата и 3. 50 на единствения изпит, който положи. Ако имаш амбиции за СУ, например, нещата стават сложни. Кандидатстването е доста трудно. Оценката от изпитите принципно има двойно по-голяма тежест от тази в дипломата.
2. Съвествам те да се преместиш, ако се чувстваш тормозена/а от учителите, защото това ще влияе на образованието ти.
3. И аз уча в такава гимназия - и е пълно с идиоти. Какво като сме английска? На никого не му дреме. Дипломата ти за средно си е диплома за средно.
4. Ако кандидатстваш нещо "модерно", в което не си добър - няма да е добре да го кандидатстваш. Както виждаш, пълно е с прависти и икономисти без голям процент на реализация. И кореистика да учиш, може да стане работата.

3.   Отговори
1 Зависи какво имаш предвид под добър университет!
2 Зависи кой клас си
3 Точки ти носят само бала и знанията на изпита, в университета никой преподавател не го инересува дали си завършил в село Калипетрово или в Варна.
4 Това в което те бива
Дано съм полезен!

4.   Образование - проблем! Кандидатстване - проблем! Въобще - има ли нещо при тебе, дето не е проблем???