Споделена история от Образование

Иска ми се да уча в Англия след 7 клас..
Здравейте, историята ми е следната: в момента съм 7 клас и след няколко месеца ми предстои кандидатстване..

Проблемът е, че искам да уча в град(по-късно ще спомена кой е) в Англия. Мечта ми е да съм там... братовчедка ми е студентка в този град и мога да живея при нея на квартира например. Знам английски добре(съдя по съучениците ми) и мисля, че бих могла да се справя.

Предполагам, трябва да полагам някакви изпити, да взема стипендии или каквото е там, не съм много наясно.

Моля ви, ако някой е по-навътре с нещата, или има близки, роднини, познати, нека да поразпита, умолявам ви, от голямо значение е за мен :) Благодаря предварително, надявам се историята ми да бъде публикувана.

Коментари

1.   Имам чувството, че въобще не си наясно как стои всичко. По принцип има образователни програми. Мои съученици отидоха по такава линия в Англия и САЩ за по 2 учебни години (11 и 12 клас), но все пак те спечелиха конкурс. Ти си непълнолетна, трябва ти настойник, а да не мислиш, че на братовчедка ти й е много лесно да следва там (особено ако е в ХУБАВ университет), та ще се занимава и с теб? ! Естествено, ако вашите имат пари, мечтата е осъществима. Разгледай училищата в този град, избери си някое и ги питай как стават нещата.

2.   Според мен е по-добре да изчакаш няколко години - докато станеш на 18. Първо, братовчедка ти е студентка, което предполага студентски живот плюс доста учене и не знам до колко тя наистина има възможност да се грижи за един тийнейджър постоянно колкото й да й се иска. Вторият вариант е родителите ти да живеят в Англия, което е най-добрият. И последният са частните пансиони, но те са изключително скъпи - поне 20-30 хил. паунда на година.
За мен е най-добре да учиш там висше образование, а до тогава гледай да влезеш в някоя по-елитна гимназия.
Ана

3.   Здравей!
Идеята ти е наистина добра, та кой не иска образование в чужбина? Но... нека ти дам съвет, ако аз бях на твоето място, щях да изкарам образованието си до 12-ти клас тук, в България, за да може после да ти е по - лесно, защото тук ще имаш шанс за стипендия, пък и ще изкараш по - високи оценки, когато учиш нещата на български. Иначе мисля, че си се насочила към Лондон... и да, това ще е нещо страхотно за теб, но си остава една мечта, отново ти казвам.. учи в България до 12 и после отиваш там за више. Дано за съм помогнала.

Mona

4.   И аз така си виках за английския трудно е повярвай ми но ще свикнеш аз съм в Лондон от 4 месеца и половина и съм на 12 год, като бях в България бях 6/ти класа и след 1 месец се преместих в Лондон ако знаеш добре езика ще бъдеш *2 класа т. е ако в Бг си бил/а 7клас тук ще си 9, но ако не знаеш ще си *1 клас нагоре, тука са много назад. С материала повярвай ми аз съм 6 клас а още учим 4х5 = 20 -, - е успех