Споделена история от Образование

Да продължавам ли или да прекъсна?
Здравейте. Повтарям 1-ви курс и уча за екскурзовод.
И като чета обявите, изискванията са -- Отлична комуникативност, опит на тази позиция, сценично поведение и т. н.

Аз съм супер срамежлив. Мен ме е срам да заговоря момиче. Не мога да събера смелост за да заговоря момиче.
И като прочета че искат отлична комуникативност... и се отказвам.
Депресирам се и спира да ми се учи отвсякъде!

Аз го виждам, че не ставам за екскурзовод, ама родителите ми ми повтарят да продължавам и да го изуча, ще ми е от полза някой ден. Добре е да имаш висше, с по-други очи ще те гледат, като си го почнал, завърши го и т. н.

Първо-практика, немаме почти никаква.
Ако имаме, то е неква супер бедна, супер тъпа.

А и съм, както казах-Супер срамежлив!
Намразил съм се! Тва нема оправяне!
За цял живот си е!

Аз се съмнявам дали някога ще се обвържа....
със тоя срам и нерешителност...

А ония наще искат да продължавам, да го завърша това тъпо екскурзоводство.

Нема да ми е от полза, с тоя срам, само ше развявам неква хартишка, на която пише "Завършил екскурзоводство" и тва е.

Плана ми е да си намеря работа като готвач, на която да се установя, а не само сезонно да им работя на тоя и на оня.
Да си се установя някъде, да се докажа в някое заведение и да си работя постоянна работа и това е.
Да се установя в града (Бургас) и готово :)

Поне имам опит в готвенето и съм го работил.
И не ти требва толкова комуникативност...

Какво мислите?
Има ли смисъл да продължавам да го уча?
При положение че съм толкова срамежлив.

А причината по която се записах... за родителите е задължително децата им да запишат висше (искат или не искат) ;)
А и Бургас е хубав град, не е за изпускане :P

Едно Момче-20г.

Коментари

1.   Не гледай какви са изискванията, това не трябва да те спира. Почти на всяко едно работно място се изисква комуникативност. С времето ще се научиш да се отпускаш и да не се притесняваш в тази професия. Освен това не винаги са свързани притеснението в личен и професионален план, например аз в работата не се притеснявам да общувам свободно, да се изразявам правилно и т. н. , но в личен план не стоят така нещата. Единственото, което трябва да решиш е дали на тебе ти се учи това. Помисли хубаво дали ти се иска да работиш като екскурзовод, дали ти е интересна тази наука.

2.   За пръв път чувам да има такова висше - иначе авторе - прав си - по-добре отиди да работиш на някой кораб или в голям хотел. Не ти трябва висше за такава работа, а езици и да си артистичен и екстроверт. 1 година на кораб да се грижиш за туристите ще ти даде 100 пъти повече от подобно следване
Къде учиш, ако не е тайна и от кога са измислили такава специалност? Ако бях работодател иначе и ми трябваше такъв човек, аз щях да наема някой студент по история на изкуството, някой човек с език или просто някой с препоръки

3.   кправление на туристическото обслужване уча. И ставам или екскурзовод или аниматор.

4.   Университета по хранителни технологии в Пловдив. хем висше хем по твойта тръпка. Така с един куршум два заека.