Споделена история от Образование

УНИВЕРСИТЕТИ, УНИВЕРСИТЕТИ, УНИВЕРСИТЕТИ..
Здравейте, не знаех точно в коя категория да добавя ''историята'' си и затова ще помоля администратора да я публикува, ако трябва в точната категория. И така аз съм 10ти клас тази година и от близо 2 години се занимавам с фотография, ако мога така да го нарека, хоби ми е. Харесва ми да снимам каквото и да е, всичко ми изглежда красиво и по някакъв начин, просто ме влече. Правя снимки с моя фотоапарат, който е Canon EOS 60Da body и смея да кажа, че ми се получава много добре даже и професионалисти са ми казвали, че се справям много добре. Та така по темата моята мечта е да кандидатствам и следователно да се занимавам професионално с това и искам да ви попитам има ли някой завършил фотография в НАТФИЗ/НБУ? също така и:
1 Какви са канидат-студентските курсове по фотография в НАТФИЗ(цена продължителност, дни на провеждане)освен това дали си заслужава
2 Какво преставлява кандидатстването в НАТФИЗ. Из интернет разгледах различни теми от преди 5 години и забелязах че в изпита се набляга главно на филмова фотография което наирам за достта странно защото вече почти никой не снима с филмови фотоапарати. Освен това изискават проявяване на филм и тн. Въпросът ми е дали конкурса за кандидатстване още е такъв? Също така ако може да ми обясните какво ще се иска при кандидатстване.
И НАИСТИНА ИСКАМ ДА ЗНАМ ПРОСТО ЗАСЛУЖАВА ЛИ СИ? МНОГО ЛИ СА ТЕЖКИ ИЗПИТИТЕ? И СЪЩО ТАКА, АКО МОЖЕТЕ ИЗКАЖЕТЕ НЯКАКВО МНЕНИЕ ЗА УНИВЕРСИТЕТИТЕ
Благодаря искрено много за времето, което отделихте за да прочетете моята 'история', а също така благодаря и за евентуалния ви отговор :))

Коментари

1.   Освен, че таксите на учиш в натвиз са убийствени, друго не мога да кажа, за да учиш там и да си плащаш таксите и ако не си от там и квартира, ти за да живееш нормално трябва да имаш поне над 1000 лв месечно заплата, за да можеш да издържиш там. Или майката ти и бащата трябва да имат много здрав джоб, а гаранция, че от теб ще стане нещо няма. Помисли си добре ще можеш ли? А иначе може да се занимаваш с това сам на вазлични конкурси и така нататака. За да стане форограф не е задължително да си учил там.
Ето разгледай за какво ти говоря:
Годишни такси за обучение за учебната 2012/2013г. :
1. Студенти, български граждани и граждани на ЕС, редовно обучение:
* образователна степен "бакалавър" /държавна поръчка/:
- 1400лв. / семестриална такса - 700лв. /
2. Чуждестранни студенти:
* специалност "Филмова и ТВ режисура" и "Филмово и ТВ операторство"
- редовно - 8000 евро
* специалност "Актьорство за драматичен театър", "Актьорство за куклен театър", "Театър на движението", "Театрознание и театрален мениджмънт", "Кинознание", "Филмов и ТВ монтаж", "Фотография"
- редовно - 4500 евро
* специалност "Режисура за драматичен театър", "Режисура за куклен театър"
- редовно - 6000 евро
* специалност "Сценичен и екранен дизайн", "Сценография за куклен театър", "Драматургия", "Анимация"
-редовно - 3500 евро
*езиков курс - 3000 евро

2.   от авторката
така принципно финансово таксите за моето семейство не са проблем и не живея в София, но баба ми живее там така че може и при нея да живея, а може и на квартира -парите не са проблем

3.   1, и кое по-точно са убийствените такси? Не виждаш ли, че в това, което си копирал, големите суми се отнасят за чужди студенти, а за българските в коментара ти пише, че е 1400 лв на година. Два месеца работа на морето и си ги е изкарал.
Авторе, а мислил ли си за чужбина?

4.   От авторката
ами мислила съм за чужбина и по-точно за Германия или Англия по принцип съм с отличен успех, но ме притеснява това, че някак си там трябва да започна от начало и няма да имам никакви приятели и така. Предпочитам в България