Споделена история от Образование

Кандидатстудентски емоции
Здравейте!! Обръщам се към всички вече бивши кандидатстуденти.
В оглед на предстоящите матури утре, реших да пусна една тема тук. Аз още съм десети клас, така че единствената сериозна матура, която съм държала досега, е тази за кандидатстване в гимназия. Отдавна не се бях замисляла за онези дни - някак си ми се струват толкова отдавна и вече забравени. Преди малко обаче, когато попаднах на двама-трима седмокласници, пожелаващи успех на съучениците си във Фейсбук, се откъснах от настоящето за малко и се пренесох отново там, в седми "б" клас, по време на матурите, от които ме беше тоооолкова страх. Даже си спомням и някои подробности, но това сега не е важно. Ще попитате защо пиша това, след като темата ми се казва "Кандидатстудентски емоции". Ами, малко се унесох в приказки (както правя обикновено), но сега ще се върна на съществената част, на това, за което наистина пиша.
Напоследък времето ми минава много неусетно и съм сигурна, че оставащите ми две години ще минат като нищо. Отново ще дойде време за матури, за кандидатстване, този път много по-сериозна работа. Аз съм си страхливичка по природа и не знам какво ще правя, но пък... един път съм го преживяла, какво толкова може да стане сега?
Ами вие как преминахте през този период от живота си? Как ви се сториха матурите, оставили ли са траен спомен у вас? Помните ли тръпката, напрежението? Ще се радвам да споделите, много ми е интересно кой какви спомени има от матурите :)

Коментари

1.   Ей днеска имах матура. Темата за есе беше Изгубената родина ли нещо такова. Написах нещо колкото да не е празно там. А пък на останалите въпроси разчитах на преписване. Един пич ми даде в тоалетната отговорите изпратени от учителят им не знам дали ще имам 6, но 2 най-вероятно да не кажа със сигурност няма да имам. Иначе е голям стрес квесторите бяха едни...

2.   Здравей!
Днес бях на матура. 12 клас съм. Мога да кажа, че спокойствието е много важно, защото в паниката човек може само да си навреди. Нормално е да има напрежение, изпит е все пак. Въпреки това, хубаво е, че се замисляш за тези неща, защото са наистина важни. Има още време, в което да помислиш каква да бъде втората ти матура (предполагам си наясно, че държиш 2 матури - първата е по български и литература, а втората - свободно избираем предмет). Във всеки случай матурите определено са нещо, което малко или много остава в съзнанието ти. Учи си и всичко ще бъде наред! :)

3.   От авторката: благодаря, че споделихте :) Да, знам, че матурите са две и че едната се избира. Още не съм решила каква ще е. Иначе вероятно ще кандидатвствам с химия и биология, но доколкото знам, не е задължително матурата да е по предмета, с който се кандидатства?