Споделена история от Образование

Сега или после?
Здравейте, аз съм студентка. Всяка година трябва да правя книга, смисъл да и извадя думите в мой речник. Трябва да мога и да я превеждам. Книгата студентите сами си я избмираме. Аз моята я избрах, но трябва преподавател да я одобри. Чудя се дали да започна да си вадя думите и да си правя речника още от сега. Досега много малко хора са ги връщали за книгата. Обаче варианта да си направя речника и да преведа книгата и после преподавател да не я одобри също остава. Тогава трябва да правя всичко наново. А усилията да си направя речника са много, защото освен значението на думата пиша и транскрипции, пример в изречение, синоними и антоними. Вече започнах малко да я правя, но се чудя дали да спра дотук, защото може да не я одобрят. Вие какво мислите по въпроса?

Коментари

1.   И сега какво, момиче? Тук половината като кажат НЕДЕЙ, че да не си хабиш труда, а другата като кажат ДАВАЙ, тъкмо ще е полезно за теб, какво ново ще чуеш? Нищо. Просто говори с преподавателя си за книгата СЕГА и го попитай. Виж, колко просто...

Kейт

2.   1, не може от сега да се пита за книгата за догодина. Не съм толкова тъпа, колкото ти се иска. Иначе щях отдавна да съм питала. Аман от хейтъри.

3.   Кога ще разбереш дали книгата е одобрена? Това домашно за ваканцията ли ви е? Принципно е по-добре да се започне по от рано, според мен някоя и друга нова дума няма да ти навреди да я научиш, дори и в последствие да смениш книгата. Аз бих започнала малко по малко, да кажем 1/4 от книгата, пък другата част, когато я одобрят. Каква филилогия учиш?

4.   3, не уча филология, а приложна лингвистика. Не е домашно за ваканцията, а е единият от компонентите на изпита по практически английски език. Книгата представлява устният изпит. На него те допускат само ако си минал писмения. Писменият изпит пак е от няколко компонента. Аз думите ще си ги науча, за да поддържам ниво, въпросът е, че се чудя за речника дали да си го направя през лятото или вече като одобрят книгата. Речникът трябва да е с думите от книгата, а не съм сигурна дали ще я одобрят. Ако не я одобрят, ще трябва да избера нова книга и да правя нов речник. Аз съм втори курс. В първи курс имах едни преподаватели по английски език, а сега са други. Не може отсега да питам за догодина дали ще одобрят книгата, най-малкото, защото не е сигурно, че догодина ще са пак тези преподаватели. Разбира се, че е по-добре през лятото, но се чудя за речника кога да го пиша. Ако я одобрят и аз съм го направила, ще ми бъде лесно, защото през семестъра ще трябва само да уча/преговарям думите. Много време отнема подготовката за устния изпит. Време, което през семестъра е трудно да отделя, защото ще имам както други уроци и изпити, така и най-малко 3 книжки по немски.