Споделена история от Образование

С майка ми не сме на едно мнение
Здравейте! :)
Моят проблем е, че с майка ми не сме на едно мнение. От 1 до 7 клас учих в едно училище, мислех да остана там и след 7 клас, но закриха профилираната паралелка. След кандидатсването ме приеха в едно училище, преместих се от там, защото се скарах с едно момиче, тъй като тя беше говорила зад гърба ми и целия клас застана на нейна страна. Отидох в друго училище, то изобщо не удовлетвори очакванията ми, защото половината клас се оказаха наркомани, а учителите изобщо не умеят да преподават. Сега отново искам да се местя, но този път искам да се върна в училището, в което бях от 1 до 7 клас. Тук идва и проблемът ми-майка ми не ми дава да се преместя там.
Първо, защото си мисли, че в училището имало много роми, но всъщност не е така, защото няколко пъти ходих до училището да видя старите си преподаватели и там се запознах със сегашните осмокласници, наистина има някои по-мургави, но пък са възпитани, имат желание да учат и изобщо са добри.
Второ, казва ми, че всички учители са напуснали, но и това не е вярно, защото няма само 2 учителки, които бяха вече възрастни и са пенсионирани.
Трето, казва ми, че учителите щели да се държат различно с мен и щели да смятат, че не съм се справила на другото място и затова се връщам. Сестра ми също е на страната на мама, тя също завърши това училище, но на мен ми казва, че съм искала да се върна там просто, защото учителите щели да ми пишат по-високи оценки тъй като ме познавали, а не е така, защото от 5 до 7 клас имах добри оценки, успеха ми никога не е падал под 5, 50, но никога не съм била толерирана от учителите, защото се запознах с повечето от тях в 5 клас.
Освен това вчера отново минах през това училище с една приятелка и тя каза на учителите, че искам да се върна там. Учителите много се зарадваха и казаха, че винаги ще ме чакат и, че ако имам нужда от помощ по някои от предметите те ще ми помогнат с удоволствие(защото тази година бях в чуждоезиков профил, тъй като майка ми настояваше да уча АЕ, а в чуждоезиков профил не се изучават природни и обществени науки). Въпросът ми е как мога да накарам майка ми да ме премести в това училище, защото вече съм сигурна, че то е МОЕТО УЧИЛИЩЕ и искам да уча там. Казах и няколко пъти, че там се чувствах най-добре, но тя ми каза, че за нищо на света няма да ме върне. Помагайте, моля ви, защото трябва да се преместя до 1-2 месеца най-късно. Благодаря ви предварително. :3

Коментари

1.   Майка ти е права. Стига си капризничила. Хем те боли, хем те сърби. Да си мислела за това преди да се преместиш, ще си траеш. Времето минава бързо. Друг път преди да тръгнеш да правиш нещо - помисли.. няма да е лошо :)